44365u

Némi technikai bonyodalmak után gazdag tartalommal, 16 oldalon megjelent a BÁTORKESZI ALAP XIV. évfolyamának első száma. A tartalomból:
Polgármesteri beszámoló: “… Tudatos, átgondolt pénzügyi tervezéssel, racionalizációval a gondok fokozatosan orvosolhatók, amit részben már bizonyítottak is az előző évben elért eredmények. Aktívabb pályázati tevékenységgel pedig bízunk olyan források elérésében is, amelyek azelőtt nem álltak rendelkezésre. Az idei tervek között szerepel sorházak ( 10 lakás) építése községünkben, az építkezés a tavaszi hónapokban kezdődik. A másik nagy volumenű beruházási terv egy modern, akadálymentesített egészségügyi központ megépítése a falu központjában, amely bővítené a szakorvosi szolgáltatások körét Bátorkeszin. Emellett tovább folytatódik a községi játszópark építése, a közvilágítás felújítása, újabb térfigyelő kamerák felszerelése…”
Szlovák nyelv – magyar iskola: “…A helyi szlovák tannyelvű iskola beiratkozás előtti propaganda anyagai lavinát indítottak el – nem csupán községünkben. Bátorkeszi nevét a nyomtatott és internetes portálok címlapjaira röpítették. Az üggyel televíziók és rádiók hírműsorai foglalkoztak. Az internetes közösségi oldalakon szintén parázs vitát generáltak a szlovák mellett stilisztikai hibáktól hemzsegő magyar nyelven megírt levelek, plakátok…”
Színvonalas verseny, bélai győzelem: “…2014. február 21-én községünkben zajlott le a Duna Menti Borút 2. Borversenye. A rangos megmérettetésen, melynek szervezéséből oroszlánrészt vállalt a SZEGAB Polgári Társulás, 159 bormintát kóstolt meg a zsűri. A vándorserleggel járó díjat a bélai Chateau Belá borászat 2008-as évjáratú rajnai rizling bora szerezte meg…”
Bátorkeszi adományok Erdélybe: “…2013 decemberében Bátorkeszin egy jó szándékú adománygyűjtés indult meg, amely arra volt hivatott, hogy Böjte Csaba ferences szerzetes által működtetett gyermekotthon lakóinak életét megkönnyítse. Nemcsak Déván, hanem szerte a Kárpát-medencében már több, mint 70 helyen vannak otthonok, ahol a szegény sorban lévő gyermekek lelnek menedékre…”
Nyelvében él a národnostná menšina: “…December 20-án kb. húsz érdeklődő jelenlétében nyílt meg a bátorkeszi kultúrházban a Nyelvében él a národnostná menšina c. kiállítás. A megjelenteket Labancz Roland, a község polgármester üdvözölte, majd Pelle István tartott érdekfeszítő előadást a (cseh)szlovákiai magyarság nyelvhasználati jogainak alakulásáról…”
William Faulkner – Hang és a téboly: “…Jó könyv az, amire még évek múltán is emlékszik az ember.  A Hang és a téboly számomra pont ilyen. Pedig magára a történetre, az elmondott eseményre nem is emlékeztem tisztán, mikor ez a cikk már megfogalmazódott bennem. Talán mert maga a történet nem is annyira lényeges, annál inkább megfog az elbeszélés módja…”
Az idézett cikkeken kívül a Kedves Olvasók megismerkedhetnek egy helyi cukrászművész alkotásaival, beszámolót olvashatnak a Kováts József Alapiskola tanulóinak bécsi kirándulásáról, a bátorkeszi sakkozók eredményeiről, valamint további érdekes témákról.
A lap a helyi árusoknál szerezhető be, elektronikus formában pedig nemsokára elérhető lesz a Felvidék Ma Felvidéki média c. rovatában illetve sok más cikk mellett a www.batorkeszialap.com weboldalon is.

Dolník Tibor, Felvidék.ma
Az újság elektronikus formábanITT>>>érhető el.