57198

A somorjai focicsapat újabb győzelmet aratott a nyugat-szlovákiai III. liga 13. fordulójában, ráadásul idegenben, Nagytapolcsányban.

Mint ismert, a nagytapolcsányi csapat a szenyicei csapattal működik együtt, így a keretükben első ligás játékosok is megjelentek. Ennek ellenére a hazai kék-fehérek az első perctől kezdve uralták és irányították a játékot. Az első gól azonban csak a  43. percben született meg. Ekkor egy kipattanó labdát vágott a léc alá Kuba „Gyuri” tanár úr. 1-0.

A második félidőben a somorjai csapat újabb gólokat szerezhetett volna, de a rengeteg helyzet kihasználatlanul maradt.

A 90. percben aztán a csereként beállt Pinte Attila szerzett gólt, de nem mindennapi módon. Az ellenfél szögletet végzett el, amihez a kapus is feljött. A szögletből nem lett gól, s a hazai védők fölszabadítottak. A legutolsó vendégvédő viszont ahelyett, hogy újra felívelte volna a labdát, hazagurította azt. A probléma csak az volt, hogy a kapuban nem volt senki, a nagytapolcsányi hálóőr ugyanis még csak a somorjaiak tizenhatosától kocogott vissza. Az amúgy is a kapuba tartó hazaadást sikerült elcsípnie a somorjaiak fiatal játékosának, Pinte Attilának, aki köszönte szépen, s megduplázta csapata előnyét. 2-0.

Nagytapolcsány – STK Somorja 0:2 (0:1).
Gólok: 43. Kuba, 90. Pinte
Játékvezető: Otiepka
Nézők: 150
STK Somorja: Hajdúch – Mida, Pončák, Horváth, Medgyes – Kassiano, Krištan – Mezovský (84. Pinte), Mikuš (89. Špánik), Joao Vitor (64. Ozogány) – Kuba.