Gecse Attila felvételei a Rimaszombat–Csaca mérkőzésen készültek

Lassan az alacsonyabb osztályú labdarúgó bajnokságokban is befejeződnek a csatározások, a IV. ligában a besztercebányaiak már megnyerték a bajnokságot, s a rimaszombatiak a héten begyűjtött két győzelmükkel a hátralévő két forduló eredményétől függetlenül a második helyen zárják a 2017/18-as idényt. Semmi sem dőlt el viszont még az V. ligában, továbbra is folytatódik a fehérkútiak, a tőrincsiek és az ajnácskőiek gyilkos versenyfutása.

Két fordulót is rendeztek a III. ligában, előbb a záró, 30. fordulón estek túl, majd következhetett a 26. forduló. A rimaszombatiak két hazai, míg a fülekiek és a losonciak két idegenbeli mérkőzéssel folytatták (volna), ugyanis a rossz terepviszonyok miatt a fülekiek veszeleiek (Oravské Veselé) elleni mérkőzését június hatodikára halasztották.

A fülekiek ennek ellenére jól teljesítettek, hiszen a táblázaton közvetlenül mögöttük álló újbányaiak otthonában 2:1 arányban győzni tudtak. A vezetést a hazaiak szerezték meg, de az első félidő hajrájában Lazsík egalizálta az eredményt, majd a második félidő hajrájában L. Knyiezsevics a győztes gólt is megszerezte.

A losonciak viszont nem tették meg azt a szívességet a fülekieknek, hogy győzzenek a veszeleiek otthonában, Tóth Csaba legénysége csak futott az eredmény után, a hazaiak már a 10. percben 2:0 arányban vezettek, s Szavicsnak a 89. percben elért találata csak szépségtapasznak volt elegendő. A losonciak (Grujicsics–Ibos /67. Kulich/, Vilhan, Pipíška, Bíreš–Szavics, Visics, Tannhauser /81. Hajduk/, Kováč–Ilics, Pavlovics /72. Dedinský/ aztán Gyetván javítottak, akik ugyan jól kezdték a tavaszt, de a végére ismételten elfáradtak, s a vendégek Visics két és Pavlovics góljával megerőltetés nélkül hozták el a három pontot.

A rimaszombatiaknak két hazai mérkőzés jutott, s mind a csacaiak, mind a karásznóiak a rövidebbet húzták. Előbb a csacaiak látogattak Batyiba, és egészen a 44. percig tartották a gólnélküli eredményt, de ekkor Vargic tizenegyesből elért gólja megtörte őket, s a második félidő elején Hrnčiar, majd Uličný gólja gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. Práznovský ugyan ráijesztett a hazaiakra, kilenc perc alatt kétszer is bevette Prošovský kapuját, de Zvara rögtön válaszolni tudott, s a végén Ľupták is bevette Poláček kapuját.

A 26. fordulóban a karásznaiak (Krásno nad Kysucou) utaztak a déli végekre, s a hazaiak (Prošovský–Zvara, Hrnčiar, Ľupták, Uličný–Kalmár /84. Kökény/, Jass /57. Kocsijasevics/, Petrán, Jankovics– Vargic /88. Dudek/, Vasilko) ezúttal gyorsan dűlőre akarták vinni a dolgot, s Ľupták, valamint Jass találataival a 27. percben már 2:0 arányban vezettek. Koleno ugyan szépíteni tudott a második félidő közepén, de a 76. percben Jankovics végleg eldöntötte a mérkőzést a hazaiak javára.

Két fordulóval a zárás előtt a rimaszombatiak 55 ponttal követik a 63 pontos és már bajnok besztercebányaiakat, a losonciak 48 ponttal, egy ponttal lemaradva a liptóújváriak mögött a negyedikek, míg a fülekiek továbbra is a 14. helyen állnak 29 ponttal, két ponttal lemaradva a vágtapolcaiak mögött, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.
A 27. fordulóban június 10-én vasárnap 17.00 órától a fülekiek a Csaca, míg a losonciak az Újbánya csapatát fogadják, míg a rimaszombatiak Zsarnócára utaznak. S ne feledjék, 17-én vasárnap 17.30 órától kezdődik a Rimaszombat–Fülek rangadó.

A IV. ligában két fordulóval a zárás előtt még a mezőköziek (Medzibrod) és a poltáriak vannak versenyben a bajnoki címért, előbbiek a tótgyarmatiakat győzték le 3:0 arányban, míg a poltáriak a már kiesett nagykürtösieket verték 6:0 arányban. A tornaljaiak 200 néző előtt a feketebalogiakat fogadták, s ugyancsak változatos mérkőzésen 0:2-es első félidőről fordítva végül 3:3-as döntetlent értek el. Hosszú győzelmi szünetet megtörve az ipolynyékiek is győztek Marek Hamšík iskolájának csapta ellen 1:0 arányban Kiss góljával, de ez a végső helyezésükön már mit sem változtat majd, így a 13. helyen zárják majd a pontvadászatot. Jelenleg 18 pontjuk van. A tornaljaiak 32 ponttal a nyolcadik helyről várják az utolsó két fordulót.

A 25. fordulóban június 10-én, vasárnap a tornaljaiak Besztercebányára, Marek Hamšík iskolájának a csapatához, míg az ipolynyékiek az utolsó helyezett nagykürtösiekhez látogatnak. A tótgyarmatiak a tiszolciakat fogadják. A két bajnokaspiráns közül a poltáriak Nagyrőcére, míg a mezőköziek Feketebalogra látogatnak.

Az V. ligában sem dőlt még el semmi, sőt tovább folytatódik a három éllovas „ámokfutása” a bajnoki címért. A 24. fordulóban a legkönnyebb helyzetben a fehérkútiak (Príbelce) voltak, akik az egy ponttal utolsó helyen szomorkodó alsósztregovaiakhoz látogattak. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a hazaiak végül megúszták hét kapott góllal. Nehezebb helyzetben voltak a tőrincsiek (Santrio Láza) és az ajnácskőiek, előbbiek a rimakokavaiakhoz látogattak, míg az ajnácskőiek a negyedik helyen álló óváriakat fogadták.

Tíz gól is esett Rimakokaván (ezt csak Málnapatakon múlták felül, ahol a hazaiak 10:2 arányban elpáholták a lubényieket), s a hazaiak 3:3-ig állták a sarat, s mindig képesek voltak egyenlíteni. Ezt követően a vendégek gyorsan három gólt szereztek, s már csak egy hazai gólra futotta, így alakult ki a 4:6-os eredmény. Hét gól született Ajnácskőn is, ahol Dobra Dávid góljával az óváriak a 13. percben vezetést szereztek, de az ajnácskőiek erre hat perc alatt három góllal válaszoltak (Kovács kétszer, míg Molnár egyszer talált be), s a 20. percben már 3:1 állt az eredményjelző táblán. De a vendégek nem adták fel, a 25. percben Golian szépített, majd a 44. percben Régi tizenegyesből ki is egyenlítette az állást, így a csapatok 3:3-as eredménnyel vonultak az öltözőbe.

A mérkőzést végül Šťavina döntötte el az 50. percben, ezáltal a hazaiak versenyben maradtak a bajnoki címért és feljutásért vívott ádáz csatában. A csábiak Mudroň, Koncz Richard, Balga és Bojtos góljaival 4:0 arányban a bozitaiakat, míg a ragyolciak Horváth két, Rapi, Felső és Bodor góljaival 5:1 arányban lépték le a losonctamásiakat. A felediek 200 néző előtt nem bírtak az utóbbi hetekben gyengélkedő nyustyaiakkal, s hiába szerzett a 22. percben számukra vezetést Bial, a második félidőben egy szerencsétlen öngóllal a vendégek egyenlíteni tudtak.

56-56 ponttal a fehérkútiak, tőrincsiek és ajnácskőiek vezetik a tabellát, a 45-45 pontos csábiak és óváriak előtt. A felediek 37 ponttal a hetedik, a ragyolciak 27 ponttal a kilencedik helyen állnak.

A 25. fordulóban az ajnácskőiek Losonctamásira utaznak, a Príbelce csapata a bozitaiakat fogadja, és a legnehezebb helyzetben a Santrio Láza lesz, amely ugyan otthon játszik, de a ragyolciak keményebb falatnak ígérkeznek. Az óváriak a málnapatakiakat, míg a felediek a Csáb csapatát látják vendégül. Így a döntést valószínűleg csak az utolsó forduló hozza el, amikor a fehérkútiak Csábra látogatnak, az ajnácskőiek pedig a Santrio Láza csapatát fogadják.