Kilenc hónap után Aranyosmarótról tért haza az FC Nyitra csapata a saját, felújított stadionjába. Az ideiglenes használatba vétel után az avató mérkőzésen az FC DAC együttesét fogadták augusztus 5-én. A 68. percig két góllal vezettek is, ünnepeltek a szurkolóik, ám a DAC ismét a remek hajrájával, a küzdeni akarásával megszerezte a vezetést, úgy, hogy a kétgólos hátrányt megfordítva legyőzte otthonában az FC Nyitrát.

A dunaszerdahelyiek a fehérorosz fővárosban elszenvedett vereség után egy viszonylag átalakított felállással kezdték a mérkőzést. A legjelentősebb változás az volt, hogy Peter Hyballa vezetőedző Macej helyett a kapuba Martin Jedlička-t állította, a csapat kapitánya Marin Ljubicic helyett Tomáš Huk volt. A sérüléssel küszködő, de a kispadon ülő Pačinda-t Vida Máté helyettesítette a kezdők között.

500 sárga-kék szurkoló kísérte el a csapatot. A kezdősípszó után lelkes buzdításukat a többségben lévő szlovák drukkerekkel szemben szívderítő volt hallani. A DAC aktívan kezdte a játékot, a nyitrai kapust, Hroššo-t többször is védésre kényszerítették. Volt lehetőségük szögletből, egyéni akcióból, kitörésből, előreívelésből is komoly helyzetet kialakítani. A 25. percben Jedlička-nak is volt lehetősége bemutatkozni, sikeresen védte a nyitrai támadást. A 30. percben a középpályáról ráfordulva Herc engedett el egy távoli bombát, ami igazán veszélyesnek tűnt. A párharcokat a DAC játékosai nyerték, a labdabirtoklásban és a kapura lövések számában is jobbak voltak a mutatóik. A védők a legjobb formájukat hozva segítették a kapus, Jedlička munkáját. Aki nagyot védett a 43. percben, de a 44. percben a szögletből beadott fejest nem tudta hárítani. Így Šimončič állította be a félidő eredményét. DC Nyitra – FC DAC 1:0.

A DAC a második félidő első tíz percében nagy nyomás alá helyezte a nyitrai kaput, ám ezekkel a lehetőségekkel nem tudtak élni. A nyitraiak azonban az 57. percben ismét szögletből szereztek gólt. Jedlička most Vestenický fejesét nem tudta hárítani. FC Nyitra-FC DAC 2:0.

Ha a DAC a bajnokságban a jó kezdést folytatni akarta, akkor feltétlen szépíteniük kellett. Ez sikerült is. Az alig egy perce beállt Pačinda-nak Vida Kristopher készítette elő a labdát, aki ballal mintegy húsz méterről bombázott a kapura. A meglepetés erejével ható, remekül eltalált lövéssel már csak egy gól hátrányt kellett ledolgozni a DAC-nak, a közel harminc perc játékidő alatt. Ám a most már nagy kedvvel játszó sárga-kékek két percen belül ki is egyenlítettek. Kalmár Zsolt baloldalról beadott labdáját Bayo fejelte be. FC Nyitra-FC DAC 2:2.

Zúgott a nyitrai stadion a sárga-kék szurkolótábor hangjától. Miközben fogytak a percek. Egy jó véghajrá volt szükség. Ám a játékot a szabálytalanságokkal igyekeztek a nyitrainak lassítani. Majd beszorították a dunaszerdahelyieket a kapujuk elé, de a jó összmunkának köszönhetően megúszták ezeket a perceket bekapott gól nélkül. Majd a hosszabbítás utolsó percében Pačinda szögletét Bayo ismét Hroššo kapujába fejelte. FC Nyitra-FC DAC 2:3.

Megfordította a DAC a mérkőzést! Óriási öröm volt a kispadon és a lelátón is! Repültek a mezek, a játékosok és a csapat tagjai egymás hegyén-hátán, a szurkolók a vendégszektorban ünnepelték a nagyszerű győzelmet!

Összeállítások:

FC Nyitra: Lukáš Hroššo, Pavol Farkaš, Ján Chovanec, Richard Križan, Matúš Kuník, Abdulrahman Taiwo, Miloš Šimončič, Andrej Fábry, René Kotrík, Tomáš Kóňa, Tomáš Vestenický.
FC DAC 1904 Dunaszerdahely: Martin Jedlička, Milan Šimčák, Kristián Koštrna, Tomáš Huk, Ľubomír Šatka, Christián Herc, Kalmár Zsolt, Vida Máté – Erik Pačinda, Vakoun Issouf Bayo, Vida Kristopher András – Marko Divkovic.