Fotó: SJG

A Selye János Gimnázium pedagógiai programjával összhangban nagy hangsúlyt fektet a pénzügyi készségek, ismeretek fejlesztésére.

A minap Zalaba Dávid pénzügyi szakember ismertette a tanári karral azt az oktatói programot, melynek része a Pénzügyi szabadság elnevezésű társasjáték is.

„A következő hónapokra harmadikos és negyedikes diákjaink számára készítettünk egy ingyenes iskolai projektet, melyet minősített oktató mutat be, aki a pedagógusok és a diákok számára minden szükséges szakmai információt biztosít” – tájékoztatta a Felvidék.ma-t Králik Zsuzsanna pedagógus.

Fotó: SJG

Mint megtudtuk, az OVB Pénzügyi szabadság projekt követi a Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériumának stratégiáját az iskolákban már bevezetett pénzügyi műveltség tanításában (nemzeti pénzügyi ismeretek szabványa).

„A Pénzügyi szabadság egy olyan társasjáték, amely 6-30 játékos számára ideális, 10 éves kor felett javasolt, időtartama pedig minimum 2, ideálisan 3 óra, melyet két részletben is le lehet játszani. A játék során a résztvevők tervezik meg egy család pénzügyi jövőjét. A játékosoknak egy 30 éves házaspár pénzügyeit kell úgy kézben tartaniuk, hogy el tudják érni életcéljaikat, megismerve közben a szlovák piacon előforduló pénzügyi termékeket (2. pillér, 3. pillér, spórolási, biztosítási, hitel- és befektetési termékek…). A lektor – előadó feladata a játék közben ismertetni és a gyakorlatban bemutatni a diákoknak és akár a tanároknak, hogy egyes pénzügyi termékek miért fontosak, mire használhatók, és mire figyeljenek a szerződéskötés előtt. A játék fő célja a teljes szlovák pénzpiac ismertetése mellett, hogy a játékosok elérjék a pénzügyi függetlenséget, ahol a passzív jövedelmeik és bevételeik fedezik az összes kiadásukat” – írta Králik Zsuzsanna.

Fotó: SJG
Az információk szerint ez a játék a tanulókat és tanárokat egy korszerű tanítási módszerrel hozzásegíti a pénzügyi műveltség fejlesztéséhez és a személyes pénzgazdálkodásban is segít.

„Gimnáziumunk bevonása a Pénzügyi szabadság projektbe növeli intézményünk rangját és rendkívüli tapasztalatokat, új gondolkodásmódokat ismertet meg diákjainkkal és értékes ismeretek birtokába juttatja őket a pénzügyek tervezése terén” – tette hozzá Králik Zsuzsanna.