Fotó: MKSZ.hu

A középdöntő második csoportjában Magyarország ellenfelei Norvégia, Szlovénia, Svédország, Portugália és Izland. A két hozott ponttal a csoport harmadik helyéről vágtak neki az Eb aranyvárományosának számító Norvégia elleni mérkőzésnek január 17-én, szintén a Malmö Arénában. Nem sikerült a bravúr a viadal legjobb csapata ellen.

Gulyás István szövetségi kapitány a taktikáról elmondta, úgy készültek, hogy hatos falban, zártan védekeznek. Természetesen, ha szükséges, kijönnek emberfogásra, azon múlik, hogyan tudják hatástalanítani a norvég világsztárokat. Gulyás a magyar csapat állapotáról is beszélt: a játékosok hangulata pozitív, egészségesek és harcra készek.

A norvégok a tervek szerint a középpályán szeretnék megzavarni a magyar csapatot, lerohanásokból vezetni a támadásokat, ezzel kikerülve a magyar védők elleni kemény harcot, ami nagyon kimerítő.

A norvégok a legerősebb sorukkal teljesen nyugodtan kezdtek. Három találatot be is lőttek, míg a magyar fiúk átlövései nem jelentettek komoly veszélyt. Az első gólt hat perc után Máthé szerezte.

Kirobbanó formában voltak a norvég játékosok. Egyelőre a magyarok nem találták az ellenszert a játékukra. Míg ők betaláltak, addig a magyar lövések elkerülték a kaput vagy könnyen védhető feladatot adtak a norvég kapusnak. Óriásikat bombáztak a kapuba a norvégok. A magyarok tízgólos hátrányban voltak ekkor. Úgy tűnt, nincs gyenge pontja a skandináv válogatottnak. Néha megvillant Balogh és Nagy Bence, ám mindez csak a szépítéshez volt elég. A félidő eredménye: Norvégia-Magyarország 20:12.

Bánhidit piros lappal kiállították a második félidőben. A védekezésünket ennek ellenére sikerült hatékonyabbá tenni, miközben Székely Márton is szépeket védett. Sikerült öt gólra felzárkózni. A hajrára azonban egy szenzációsan jó ellenfél ellen állták a sarat a magyar fiúk. Nem adták fel és mutattak olyan szép dolgokat, melyek reményt adnak a folytatáshoz. Norvégia–Magyarország 36:29.

A fiatal magyar válogatottból 11 játékos szerzett gólt ezen a mérkőzésen.