(Fotó: Comenius Gimnázium)

Összetartó közösség, szakmai tudás, színes programok, jó hangulat. Röviden így lehet jellemezni a zselízi Comenius Gimnáziumot, amely 65 éve nyitotta meg kapuit. Azóta is garantálja diákjai számára az érvényesüléshez nélkülözhetetlen alapok elsajátítását. 

Az iskola tanulóit szakképzett tanárok oktatják. Az osztályokban kivetítők, interaktív táblák segítik a színvonalas oktatást. Az informatikát, a kémiát, a biológiát, a fizikát korszerűen felszerelt tanteremben oktatják, az iskola egész területén wi-fi hálózat biztosítja a szabad optikai internethasználatot.

Legújabban a kereskedelmi angol nyelv (Business English), a robotika, az alkalmazott biológia és a virtuális valóság, valamint a történelem oktatása területén bővítették kínálatukat két nagy európai uniós projektnek köszönhetően. Ennek köszönhetően a tanulók elsajátíthatják a 3D nyomtató működtetésének rendszerét is.

„A gimnáziumunkban folyó foglalkozások a diákok érdeklődési körének széles skáláját fedik le. Az egyes tantárgyak (matematika, fizika, kémia) szakkörei mellett diákjaink döntik el, hogy milyen egyéb szakkört szeretnének látogatni, hiszen a kínálatot mindig az ő igényük szerint állítjuk össze. Az iskola területén szabadidőközpontot létesítettünk: asztalitenisz, léghoki, asztali foci, darts lehetőséggel. Végzőseink az iskolánkban szerzett tudásanyaggal és készségekkel nagyszerűen érvényesülnek a hazai és külföldi felsőoktatási intézményekben. Az itt végzett tanulók közül sokan a kultúra, a tudomány, illetve a társadalmi és politikai élet jeles képviselőjévé váltak, akikre nagyon büszkék vagyunk“ – nyilatkozta Cserba Katalin, a gimnázium igazgatónője.

A magas kvalitású oktatási intézményről bővebb információ az iskola honlapján (www.comgim.sk), illetve Facebook profilján (www.facebook.com/comgim.sk  érhető el, ahol részletes betekintést nyerhetnek a szorgos mindennapokba.

(Felvidék.ma)