A 70 éves patinás oktatási intézmény a koronavírus-járvány alatt is bizonyított, szellemi és infrastrukturális fejlődés terén egyaránt. Ha VÁG az eszed, itt a helyed! – azaz a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Gimnáziumban, szól az üzenet az iskolaválasztás előtt álló kilencedikes diákoknak, illetve szüleiknek.

„Iskolánk leginkább azzal vált országos hírűvé, hogy az itt tanuló fiatalok jó eséllyel pályáznak a legnagyobb presztízsű egyetemekre, és ott megállják helyüket. A nálunk érettségizett diákok biztos szaktárgyi tudással, megbízható nyelvismerettel vághatnak neki a felsőfokú tanulmányoknak. Iskolánk kultúrát közvetít az itt zajló oktató-nevelő munka segítségével. A kultúra számunkra egyaránt jelent ismereteket, érzelmi műveltséget, szociális érzékenységet és szolidaritást, viselkedéskultúrát, a humán, reál és informatikai ismeretek egyensúlyát” – tájékoztat a gimnáziumban folyó életről Valkai Anett igazgató.

Tanévnyitó a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Gimnáziumban (fotó: Oriskó Norbert/Felvidék.ma)

És hogy ez a gyakorlatban mit jelent, az iskolában pezsgő életről és értékekről a leghivatottabbak beszélnek folyamatosan a gimnázium közösségi oldalán,

az itt érettségizett diákok szívesen tekintenek vissza a kedves alma materükben eltöltött évekre.

Álljon itt néhány példa:

„Orvos szeretnél lenni? A Vámbéry gimi kiváló ugródeszka” – ezt bizonyítja a Tóth testvérpár,  Zsófi és Bálint története, akik ma a Comenius  Egyetem orvostanhallgatói. Az iskola FB-profilján a  pozsonyi Közgazdaságtudományi Egyetem hallgatója, Gajdosík Rebeka és  a Szlovák Műszaki Egyetem diákja,  Lelkes Boróka  is beszámol a gimnáziumban szerzett élményekről és tapasztalatokról

„Magyarországi egyetemre a Vámbéryből? Semmi akadálya” – bizonyítja ezt Nagy Edina, aki a Pázmány Péter Katolikus Egyetem joghallgatója. Ezt támasztja alá Nagy Réka is, aki Győrben tanul gyógypedagógiát.

„Tanárképzőbe menni a Vámbéry gimiből természetes folyamat. Sőt! A szlovák szakot is bevállalhatod” – ahogy ezt Sedlár Tímea szlovák-angol szakos tanárnő is tette. Brüsszelből, az Európai Parlamentből Bors Varga Anikó korábbi diák ajánlotta az iskolaválasztás előtt állók figyelmébe a dunaszerdahelyi gimnáziumot, a Comenius Egyetem Orvostudományi Karának kutatóbiológusa, Borbély Veronika pedig arról adott számot, hogy a VÁG diákjaként tökéletes alapokat szerzett későbbi munkájához.

Ez csak néhány kiragadott példa a sok közül, további izgalmas inspirációkért is megéri felkeresni a gimnázium közösségi oldalát.

A koronavírus-járvány sem tudta megakadályozni a hagyományosnak számító nyílt napokat, amelyekre – ezúttal az ismert körülmények miatt – online formában került sor február 23-án és 24-én.

Ami pedig az infrastrukturális fejlesztéseket illeti, a dunaszerdahelyi gimnázium igazgatónője örömmel tájékoztatott bennünket arról, hogy ez év végén  átadásra kerül a multifunkciós pálya, a műfüves futballpálya – de ugyancsak örülhetnek a röplabda, a kosárlabda, a kézilabda és az atlétika hívei is, ők sem maradnak pálya nélkül.

Valkai Anett hangsúlyozta, hogy

szeretettel várják a Vámbéry Ármin Gimnáziumba azokat a diákokat, akik számára a tudás megszerzése érték, valamint szeretnének egy befogadó, sokszínű közösség tagjai lenni.

Az intézmény tanári kara nemcsak minőségi oktatást és tudást nyújt, hanem a diákokat az élet egyéb területein is segíti.

(O.N./Felvidék.ma)