Bernd Storck (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya szerdán távozott a szlovák élvonalban szereplő Dunaszerdahely vezetőedzői posztjáról.

A klub honlapjának közleménye szerint a német trénerrel közös megegyezéssel bontottak szerződést.

„A mai naptól már nem Bernd Storck klubunk vezetőedzője, a német szakemberrel közös megegyezéssel szerződést bontottunk. Az 58 éves német tréner tavaly júniusban vette át a csapat irányítását, szerződése eredetileg 2022. május 31-ig volt érvényes”

– olvasható a klub közleményében.

Bernd Storck összesen 40 tétmérkőzésen (ebből 32 a Fortuna Ligában, 3 az Európa-ligában, 5 a Slovnaft Cup-ban) vezette a sárga-kékeket. „Szintén azonnali hatállyal távozik klubunktól az eddigi erőnléti edző, Alexander Storck, valamint Nico Pellatz kapusedző. Köszönjük a klubért elvégzett munkájukat, és sok sikert kívánunk további pályafutásukhoz!” – emeli ki a közlemény.

Az elkövetkező időszakban átmenetileg Németh Antal másodedző irányítja majd a csapatot.

Storck 2015 júliusától 2017 októberéig volt a magyar válogatott szövetségi kapitánya, ebben az időszakban a nemzeti csapat előbb kijutott a 2016-os franciaországi Európa-bajnokságra, majd ott csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe, ahol Belgium ellen búcsúzott. A szakember azóta két belga együttes, a Mouscron és a Cercle Brugge vezetőedzőjeként is tevékenykedett.

(Felvidék.ma/MTI/dac1904.sk)