A magyar válogatott a Himnuszt hallgatja a vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának döntõjében játszott Magyarország - Horvátország mérkőzés elõtt Splitben 2022. szeptember 10-én. MTI/Illyés Tibor

A magyar férfi vízilabda válogatott a budapesti világbajnoki hetedik hely után, most Európa-bajnoki ezüstérmet szerzett a spliti kontinensviadalon. Horvátország sajnos a döntőben erősebb ellenfélnek bizonyult, és 9-10-es arányban legyőzte Magyarország legjobbjait. Nincs okunk a szomorúságra, büszkének kell lennünk a fiainkra, hogy a hazai szerényebb teljesítmény után ilyen szépen felálltak és alig két hónappal később döntőt játszottak. Szép volt fiúk! Szép volt Magyarország!

Az első ráúszásnál a horvát sprinter bizonyult gyorsabbnak. Zalánki kiváló blokkjának köszönhetően az első rohamuk kimaradt. A mérkőzés első találatát a jó védekezésünk ellenére is, Horvátország szerezte. Zalánki Gergő találatával közvetlenül a horvát gólt követően kiegyenlítettünk. Molnár Erik megúszott és egy gyönyörű labdát kapott, amelyet követően könnyedén a kapuba vágta a játékszert. Eszméletlen nagy kapufás kapásgól a másik oldalon. Horvátország ismételten kiegyenlített. Sajnos az egyenlítés után érkezett az újabb találatuk. Ezúttal a másik kapufáról voltak eredményesek. A horvát dupla után Molnár Erik megszerezte a második találatát. A labda a kapufáról bepattanva rezgette meg a hazaiak hálóját. Az első pihenő előtt 3-3 volt az állás.

A második ráúszásnál mi bizonyultunk gyorsabbnak, azonban mi sem szereztünk gólt az első roham során. A negyed első perceinek legnagyobb helyzetét Vogel hárította. A játékrész felénél Horvátország ismételten átvette a vezetést, sajnos épp az előbb említett Vogel Soma hibája következtében. Ami a horvátoknak már kétszer bejött, nekünk kimaradt. Nem sikerült a kapufáról gólt szereznünk. A nagyszünet előtt 3-4-es volt a horvát vezetés.

Német Toni Josef, Zalánki Gergõ, Fekete Gergõ és Angyal Dániel (b-j), a magyar válogatott játékosai biztatják társaikat. MTI/Illyés Tibor

A harmadikg ráúszásnál ismételten a horvátok bizonyultak gyorsabbnak és ezúttal gólt is szereztek az első roham alkalmával. Német Toni megelégelte a magyar gólcsendet és centerből egy szemfüles gólt szerzett. Pár másodperccel később újra nálunk volt a labda és a fór is, amiből időt kértünk. A pihenő utáni próbálkozás sajnos kimaradt. Szerencsére az ezt követő horvát emberelőny és időkérés, sem hozott találatot. Egy újabb magyar emberelőny alkalmával ötméterest ítéltek a javunkra. Manhercz Krisztián magabiztosan értékesítette a lehetőséget és kiegyenlített a harmadik negyed felénél. És jött az újabb horvát kapufáról szerzett gól …

Konarik Ákos is bejelentkezik a döntőben. Ismét döntetlen az állás. Horvátország valamit nagyon elkapott ezekben a percekben. Szinte minden támadásuk gólt eredményez. Újra övék a vezetés. Vigvári Vendel 6-7 méterről vállalta el és bődületes találatot szerzett. Újabb horvát támadás, újabb horvát gól. Soma ezekben a percekben nem volt a helyzet magaslatán. Az utolsó pihenő előtt, 7-8-as volt a horvát vezetés.

Molnár Erik (b2), valamint Marko Bijac horvát kapus (k) és csapattársa, Andrija Basic (b). MTI/Illyés Tibor

Jansik az utolsó ráúszásnál kilépett, ezért automatikusan a horvátoké lett a labda. A támadásukat, szerencsésen kivédekeztük. Jansik Gól! Végre összejött nekünk is az a bizonyos kapufáról szerzett találat! Hét perccel a vége előtt ismét döntetlen volt az állás.

Sorra kimaradnak sajnos a támadásaink, szerencsére ezekben a percekben a horvátok sem voltak a legjobb formában. Ötméteres. Ezúttal ellenünk ítélték. Sajnos Horvátország élt is a lehetőséggel. Két és fél perccel a vége előtt egygólos volt a hazaiak előnye. A másik oldalon is érkezett az ötméteres.  Kihagytuk a büntetőnket. Alig egy perc alatt jöhetett a harmadik ötméteres, ezúttal újra Horvátország javára. A hazaiak nem hibáztak. Két perccel a vége előtt újra kétgólos volt a horvát előny.  Az utolsó percben jöhetett a negyed negyedik büntetője. Kiegyenlítve a lehetőségeket ezúttal a mi javunkra ítélték meg. Jansik Szilárd magabiztosan értékesítette a büntetőt, így az utolsó fél percre továbbra is nyitott maradt a mérkőzés. Horvát időkérés és már csak húsz másodperc.

Nem sikerült a bravúr. A mérkőzés végeredménye Magyarország-Horvátország 9-10. Horvátország az Európa-bajnok! Szép volt fiúk. A világbajnoki hetedik hely után, ez mindenképpen előrelépés és bíztató a jövőre nézve.