(Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma, archív)

Az őszi idény utolsó előtti mérkőzésén, immár a 17. fordulóban Zsolnára látogatott az FC DAC, ahol a sárga-kékek idegenben, döntetlenre hozták december elsején a mérkőzést. MŠK Zsolna – FC DAC 2:2.

Bayo szerezte meg a sárga-kékeknek a vezetést a 40. percben, de nem sokáig élvezte a dunaszerdahelyi csapat a vezetés előnyét, ugyanis három perc múlva Škvarka találatával kiegyenlített a Zsolna.

Az első félidő döntetlen eredménye után Vida Krisztofer az 54. percben megszerezte a vezetést.

A zsolnaiak erőteljesen igyekeztek változtatni az eredményen, ám Davis és Jedlička többször megakadályozta ezt. A hátralévő percekben a dunaszerdahelyieknek a vezetés megőrzéséhez minden erejükkel összpontosítani kellett.

Helyzetekbe is kerültek, ám a pontatlanság miatt ezek kimaradtak.

Közben természetesen az eredmény még inkább indokolta, hogy a mostanában ismét divatos magyarellenességnek a helyi szurkolók közül egy kisebb csoport hangot adjon.

A dunaszerdahelyi DAC azonban, a mérkőzés utolsó 10 percében a támadójátékát még egy fokozattal feljebb kapcsolva indult a zsolnai kapura, de a 84. percben kidolgozott akciót Vida Krisztofer fölé lőtte. A 88. percben Kalmár beadásából is születhetett volna találat, de Vida Krisztofer nem érte el pontosan a labdát. A hosszabbítás perceit a Zsolna eredményesen tudta kihasználni, így a már majdnem megnyert mérkőzést csak döntetlenre hozta az FC DAC együttese.