34528

Immár negyedik mérkőzését játszotta a Rimaszombati VSK a nyári felkészülés során: Aranyosmarót – Rimaszombat 0:1, Budapest Honvéd – Rimaszombat 4:0, Losonc – Rimaszombat 2:3.

Június 24-én vasárnap délután az idén fennállásának 90. évét ünneplő Feled (Rimaszombati járás) otthonában lépett pályára a Rimaszombati VSK. Először a két klub diákcsapatai találkoztak, majd az ifisták is pályára léptek. Mindkét összecsapás 1:1-es döntetlennel végződött.
Ezután került sor arra a rövid ünnepségre, melynek keretén belül Mgr. Mihályi Gábor , a község polgármestere üdvözölte a szurkolókat, majd röviden ismertette az eltelt 90 év történetét, fontosabb állomásait. A Rimaszombati Területi Futballszövetség nevében Forgon János köszöntötte a fennállását ünneplő klubot és adott át ajándékot a klub elnökének. Ezt követően a klub vezetése emléklappal jutalmazta azokat a vezetőket, játékosokat, akik az elmúlt húsz évben sokat tettek azért, hogy a község felnőtt labdarúgócsapata jelenleg a közép-szlovákiai labdarúgó-bajnokságban, a IV. liga déli csoportjában szerepelhet.

Befejezésként a két klub felnőtt csapata játszott barátságos mérkőzést.

Feled–Rimaszombat 1:6 (0:3)

Rimaszombat:
1.félidő – Katreniak – Migaľa, Mravec, Rubint, Dragijský – Lupták, Ďurica, Pupala, Köböl – Fotyik, Siheľský
2.félidő – Katreniak – Poleť, Geri, Rubint, Gálik – Migaľa, Obročník, Zvara, Köböl – Fotyik (Slovák), Lupták
Gólszerzők: Migaľa (2), Lupták (11-esből), Pupala, Fotyik, Slovák, illetve Farkas Milan

A vendégek a mérkőzés elejétől fogva nyomás alatt tartották a három osztállyal lejjebb játszó ellenfél kapuját, sok helyzetet dolgoztak ki, melyekből végül is hatot sikerült értékesíteniük. A lelkesen és szervezetten játszó hazaiaknak a befejezés előtt néhány perccel Farkas Milan révén sikerült szépíteniük. A nagy hőségben lejátszott mérkőzés jól szolgálta az új idényre való felkészülést, hiszen B. Mráz vezetőedzőnek jó lehetősége volt a számos próbajátékra érkező játékost megfigyelnie.

A rimaszombati kék-fehérek legközelebb június 27-én, szerdán 17,00 órakor hazai környezetben fogadják a szintén II. ligás Nagymihály csapatát, majd június 30-án, szombaton a hagyományos rimakokavai nemzetközi tornán vesznek részt, ahol a nyitómérkőzésen a döntőbe jutásért a magyarországi NB I. újoncával, az Eger csapatával találkoznak.