Fotó: MTI

Négy döntőben öt magyar kajak-kenus egység volt érdekelt a sportág péntek délutáni olimpiai programjában.

Női kajak kettesben a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra duó ezüst-, a Pupp Noémi, Fojt Sára páros holtversenyben bronzérmet szerzett a kajak kettesek 500 méteres versenyében a párizsi olimpián. A Kiss Ágnes, Nagy Bianka kenu kettes negyedik helyen zárt.

A férfiak versenyében nagyszerű versenyzéssel ezüstérmet nyert a Nádas Bence, Tótka Sándor kajakos páros 500 méteren a párizsi olimpián.

Az ebben a számban világ- és Európa-bajnok Nádas és a tokiói olimpián K-1 200-on aranyérmes Tótka a középfutamból másodikként jutott tovább. A friss Eb-győztes magyar egység a döntőben jól rajtolt, fél távnál harmadik volt a németek és az ausztrálok mögött, de óriási tempót diktált a táv második felében és végül a második helyen ért célba.

A Nádas, Tótka kajakos páros a magyar küldöttség 14. érmét szerezte a párizsi olimpián.