Események betöltése

Vissza az összes eseményhez

  • Ez az event elmúlt.

XXV. Tompa Mihály Országos Verseny döntője

PrintFriendly and PDF

2016. 04. 28.,17:15 - 21:00

tompa-mihaly03

2016. április  28-29-30-án a rimaszombati Városi Művelődési Házban rendezik a XXV. Tompa Mihály Országos Verseny döntőjét.

A műsor a következő:

2016.  április  28., csütörtök
17.15     Koszorúzási ünnepség Tompa Mihály köztéri szobránál
18.30     Ünnepi megnyitó a színházteremben
19.30     Soóky László:  A nagy (cseh)szlovákiai  magyar csönd derűs szomorújáték Benkő Géza színművész előadásában

2016.  április  29., péntek
08.00    I. – VI. kategória versenyzőinek döntője – a I. és III. kategória / vers , II. kategória / próza esztrádterem, I. és III. kategória / próza, II. kategória / vers – gömbterem, IV.- V. kategória / vers, próza – bábterem, VI. kategória / verséneklők – színházterem

A versenyzők névsora

I. kategória  versmondói: Lestár Zsófia, Mártha Csongor, Pereszlényi Zsófia, Banyák Jenifer, Alabán Dániel, Pastorek Fanni, Csiba Csenge, Mács Zille Anna, Pápay Dániel, Darázs Alexandra, Szívós  Lilla, Majer Jázmin, Biháry Bianka, Czibor Eugénia, Ádám Eszter, Baros Dániel
I. kategória prózamondói:  Tóth András, Botoš Máté János, Halász Dóra, Dórák Lara Jázmin, Kovács Vivien, Gabóda Balázs, Ondrejcsák Anna, Chládek Dániel, Trestyánszki Eszter, Csala Rebeca, Gerencséry Erik, Csölle Larion, Domsi Zsófia, Asztalos Luca, Metzner Dóra, Bitter Karolina
II. kategória versmondói: Nagy Gergely János, Kovács Emese, Gál Ádám Vajk, Fekete Emma Lili, Varga Nóra, Csúsz Réka, Dóczé Dávid, Gablyasz Edina Lilla, Zsapka Virág, Béhr András Bertalan, Balázs Réka Mária, Pőcz Anna, Lajos Sára Andrea, Bukovský Dorottya, Krištóf Áron, Rigó Bianka
II. kategória prózamondói: Halász Sámuel, Ürge  József Jakab, Balog Attila, Lénárt Dóra, Naňo Nimród, Kovács Boglárka, Fekete  Lujza, Varga Zaránd, Csémi Csillag Virág, Ferencz Zsolt, Marafkó Marcell, Várföldi Bence, Szőcs Ákos, Pierzchala  Virág Anna, Szabó Lilla, Németh Marianna
III. kategória versmondói: Tóth Krisztián, Pikler Mihály, Máté Kristóf Zoltán, Szabados Viktória, Szőcs Abigél, Farkas Dániel, Greman Dorka, Laczkó Tamara, Filo Beáta, Holocsy Zsóka Zsófia, Ožvald Tamara, Zakál Dóra, Fellinger Viktória, Lakatos Áron, Homolya Krisztina, Gál  Réka Ágota
III. kategória prózamondói: Gyürky Mátyás, Molnár  Zsófia, Kovács Vivien, Vincze Melinda Erzsébet, Renczes Fanni, Galamb Krisztián, Mészáros Emma, Udvardy Kiara Gréta, Viszlai Anna Rozália, Horváth Edina, Gaál Alexandra, Menyhárt Márton, Patócs  Natasa, Papp Márton, Lenkey Gábor, Horňák Liliána, Králik  Máté
IV. kategória versmondói: Bukovszky Orsolya, Antal  Gábor, Sallai Zsóka, Kálosi Zsófia, Csikmák Katalin Mária, Nagymatyó Evelyn, Molnár Mátyás, Néma Erika, Renczés  Zsófia, Karácsony Laura, Princz Réka, Török Máté, Bari Fatima, Nagy Zsófia, Kuchta Gábor, Hervay Mária Lujza
IV. kategória prózamondói: Mellár  László, Krompasky  Kristóf, Zagyi  Benjámin, Berényi  Kristóf, Horváth  Dávid, Országh  Róbert  István, Touati  Karen, Melecsky  Kristóf, Köles  Bence, Illés  Csenge, Jókai  Máté  Tibor, Žiaček  Margaréta, Nagy  Zsolt, Bystrianska  Karina, Bencsik  Stefánia, Szabó  Dózsa  Marek, Katona  Eszter, Szebellai Dániel
V. kategória versmondói: Szabó Csilla, Foglár Gábor, Dóczi  Henrietta, Csölle  Stefánia, Jančík  Krisztina, Demko  András, Neszméry  Előd, Kalocsányi  Mónika, Czáboczky  Szabolcs, Borsó  Ákos, Orlovský  Erzsébet, Fodor  Péter, Bohák  Anikó, Varga Bianka
V. kategória prózamondói: Pálffy  Ágnes, Bús  Anikó, Mikóczi  Dominika, Pongrácz  Flóra
VI. kategória verséneklői: Orshee et les Garcons, Nesze Te, Campa-nulla, CSAK, PIANO verséneklő együttes, Negyed három, CSILLAGVIRÁG, A.F.F., LABYRYNT, Alone Avenue, Oltman Vivien, ZEKERES együttes, TŰZVIRÁG, Molnár Klaudia, Comfort Zone, Double twins
VII. kategória – lírai színpadok: KGSzT  Lírai  Színpada, NYE(ÉNE)KK,  HÁRMAN, Fókusz  Gyermekszínpad I., DUCCA – színjátszó csoport, CSILLAGKÉP, Fókusz Gyermekszínpad II., PITYPALATTY

10.00-12.00 városnézés kisvonattal (indulás óránként a kultúrház elől)
18.30  Játékos foglalkozások a kisebbeknek (esztrádterem)
19.30  A Kulcsár Tibor-díj átadása
Mosolycsokor Heltai Jenő írásaiból – Csendes László színművész előadása
A Kicsi Hang  együttes koncertje
21.30  Fesztiválklub / Slam Poetry

2016.  április  30., szombat
8.00   A lírai színpadok seregszemléje (színházterem)
9.00    Nyilvános szakmai értékelések
10.00  Kézművesfoglalkozás a Művelődési Ház előcsarnokában
14.00  Az élet szép –  képzőművészeti kiállítás megnyitója a Ganevia Galériában
15.00  Csavar Színház:  Azördögbe !!!
16.00  „Amíg egy nép énekel“ – zenés villámcsődület a  Művelődési Ház  előtti téren
19.00  Mindenki színpada – díjkiosztó gálaműsor a színházteremben

A rendezvényt a Csemadok Országos Tanácsa megbízásából a Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézettel, a  Gömör-Kishonti Művelődési Központtal és a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségével szervezi.

Részletek

Dátum:
2016. 04. 28.
Időpont:
17:15 - 21:00
Esemény Category:
Esemény Tags:

Helyszín

Városi Művelődési Ház
Rimaszombat, Szlovákia
MEGOSZTÁS