32335

A női extraliga 20. fordulójában a somorjai kosárlabdacsapat a rozsnyói lányokat fogadta.

Nem adták könnyen a két pontot a vendégek, de a mérkőzés végén a somorjaiak örülhettek a győzelemnek.

Az első negyedben 5 pontos előnyt sikerült gyűjteniük a hazaiaknak. Ezt a második játékrészben még egy ponttal növelték, így a félidei pihenőre már 6 pontos vezetéssel vonultak le a pályáról a somorjai lányok.

A harmadik negyedben folytatódott a kiegyenlített harc, a két csapat ugyanannyi pontot szerzett ebben a játékrészben. A negyedik negyedben újra egy ponttal sikerült eredményesebben játszaniuk a somorjai hölgyeknek, így összesítésben 7 ponttal sikerült megnyerniük a rendkívül kiélezett küzdelmet.

Somorja – Rozsnyó 75:68 (18:13, 19:18, 16:16, 22:21)
Legeredményesebb játékosok: Sujová 19 p., Wickettová 15 p., Raková 14 p., ill. Šimkuľáková 24 p., Babriková 14 p., Valicová 10 p.; személyi hibák: 21:24; hárompontosok: 3:5

A 20. forduló másik lejátszott mérkőzésén: Good Angels – Poprád 88:41 (23:11, 22:11, 17:13, 26:6)