33952

A II. labdarúgóliga 30. fordulójában az ötödik rimaszombatiak a kilencedik helyen álló Szepsi csapatát fogadták, és könnyedén győztek egy közepes színvonalú mérkőzésen.

A 30. forduló további erdményei:
Miava – Losonc 5:0, Máriatölgyes – Alsókubin 2:1, Pozsonyligetfalu – Liptószentmiklós 2:3, Zólyombrézó – Rózsahegy B 3:0, Nagymihály – Szenc 0:2
Rimaszombat – Szepsi 2:0 (2:0)
Rimaszombat, 365 néző, v.: T. Maršal – Jenčura, Ferenc
Rimaszombat: Kostolanský – Poleť, Rubint (46. Mravec), Zvara, Morháč – Obročník – Migaľa, Sedlák , Pribula (84. Siheľský) – Le Giang (71. Pisarik ), P. Ďurica. Vezetőedző: Branislav Mráz
Gólszerzők: 7. perc Pribula, 35. perc Rubint
Sárga lap: Poleť,Rubint, Migaľa – L. Horváth

Borongós, hűvös, de labdarúgásra ideális időben a hazaiak kezdték a mérkőzést. A találkozón az első percektől kezdve a kék-fehérek akarata érvényesült: jól zárták le a kapujuk előtti területeket, nem engedték kibontakozni a vendégeket, akik csak ritkán jutottak el a rimaszombatiak tizenhatosáig. Egyáltalán nem voltak veszélyesek Kostolanský kapujára.
A hazai csatárok viszont tették a dolgukat, egymás után vezették a szebbnél szebb támadásokat, aminek aztán meg is lett az eredménye, hiszen már a 7. percben a vendégek hálójában táncolt a labda. Ďurica szépen ment el középen, jó ütemben továbbította a labdát a felfutó Pribula elé, aki senkitől sem zavartatva laposan lőtt a hálóba.
A gól után sokáig nem történt semmi említésre méltó. A félidő második felében aztán egy szép összjáték végén Pribula lőtt kapura, és a labda Rubint lábán irányt változtatva vágódott a bal alsó sarokba.
Fordulás után a megnyugtató vezetés tudatában picit visszavettek a hazaiak, a vendégek is bátrabban kezdtek támadni, a mezőnyben egyre inkább kiegyenlítődött a játék. A hátralevő időben aztán még mindkét oldalon akadt néhány helyzet, de több gólt már nem láthattak a meccsre kilátogató nézők.
Összességében a hazaiak megérdemelt győzelmet arattak a nagyon gyengén futballozó, kapura teljesen veszélytelen szepsiek ellen. Meg kell említeni még, hogy a mérkőzés játékvezetője, a gútai Maršal Tamás, nagyvonalúan, szinte hiba nélkül vezette a mérkőzést.
A rimaszombatiak legközelebb május 20-án, vasárnap 17,00 órakor Alsókubinban lépnek pályára. A mérkőzést Peter Korista (Divina) vezeti, segítői Miroslav Benko (Prešov) és Rastislav Jurenka (Trnava) lesznek.