41024 2

A kanadai Wellandban megrendezett ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokság zárónapján aranyérmet szerzett a szlovák válogatott K4-es egysége. A hajóban evezett a komáromi Demin és a somorjai Jakubík is. Demin Viktor és Jakubík Gábor – Marek Krajčovič-csal és Matej Michálekkel kiegészülve – az ezer méteres távon szerzett Wellandban aranyat. A két felvidéki sportolónak a nyáron nem ez az első „nagy dobása”. Legutóbb Poznanban jártak, ahol U23-as Európa-bajnokságot rendeztek. Lengyel vizeken Jakubík és Demin – szintén a K4 tagjaiként – szereztek aranyérmet. Előbbi ráadásul még egy másik elsőséggel is megfejelte remek teljesítményét – a somorjai fiatal Marek Krajčovič-csal az „oldalán” az 500 méteres távon is győzni tudott.
Wellandban Deminék a legjobb idővel kerültek a dontőbe, ahol a fél távnál állatk az élre, és végül az orosz és a Gacsal Ákos-Császár Gergely-Ilyés Róbert-Ceiner Benjámin összetételű magyar egység előtt értek célba.

Magyar éremeső az utánpótlás kajak-kenu vb-n

A magyar versenyzők remek teljesítményt nyújtva összesen nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárták az ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságot a kanadai Wellandban.
A hazai szövetség tájékoztatása szerint a vasárnapi zárónapon négy győzelmet, két második és négy harmadik helyet gyűjtöttek a sportolók.
A fiatalabb korosztályban Birkás Balázs (K-1 200 m), Hajdú Jonatán (C-1 200 m) és a Janza Richárd, Vass Péter, Noé Zsombor, Fekete Martin összeállítású 1000 méteres kajaknégyes diadalmaskodott, míg a Birkás, Nádas Bence duó (K-2 200 m) másodikként ért célba.
A 23 éven aluliak között a Lakatos Zsanett, Takács Kincső kenupáros nyert, Dudás Miklós (K-1 200 m) második lett, Tóth Dzsenifer (K-1 200 m), Lakatos (C-1 200 m), a Horváth Bence, Szomolányi Máté páros (K-2 200 m), valamint a Gacsal Ákos, Császár Gergely, Ilyés Róbert, Ceiner Benjámin összetételű 1000 méteres kajaknégyes pedig bronzérmet szerzett.
“Egy-két kivétellel kiemelkedő teljesítményt nyújtottak fiataljaink. U23-as férfi kajakosaink például mindegyik versenyszámban érmet szereztek, ami jelzi, hogy megerősödött ez a szakág” – értékelte a szereplést Hüttner Csaba utánpótlás kapitány.
Az első döntős napon, szombaton négy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek a magyar versenyzők.