41784

A fehérvári Albacomp játszott felkészülési kosárlabda-mérkőzést az MBK Riekerrel szeptember 25-én este hat órától a komáromi csarnokban. A roppant küzdelmes találkozón kétpontos komáromi siker született.

Az Albacomp már az első percektől kezdve agresszívan letámadott, támadásban azonban ekkor még rendkívül pontatlan volt – ennek, no meg a komáromiak szlovén légiósa, Kovacsevics tripláinak köszönhetően több mint tízpontos előnyre tett szert az MBK (21-10). A második negyedben minden ugyanúgy folytatódott, ahogyan az a rövid szünet előtt volt, azzal a különbséggel, hogy a magyar bajnok, ha lehet még keményebben – de még a durvaság határán “innen” – alkalmazta a csapat spanyol edzőjének utasításait: az egész pályás letámadást. Ennek a játékrész derekán aztán meg is lett az eredménye, így Rón mester az Albacomp két labdalopása után gyorsan időt is kért. Fiai azonban továbbra sem találták a ritmust és előnyük három pontra olvadt (36-33). A fiatal Stojanov és a rutinos Šoška triplái tehát a legjobbkor jöttek, de hogy milyen hullámzó volt a játék ekkor, azt jól mutatja az a nyolc egymás után elsüllyesztett pont, amelyet az MBK úgy „volt kénytelen elviselni”, hogy közben át sem tudta lépni a felezővonalat! Ki tudja, hogy mi történik, ha nem hangzik el a félidőt jelző dudaszó. Félidőben: 43-43.
A harmadik harmadot Kovacsevics triplája nyitotta, ennek köszönhetően sokáig őrizte minimális (négy-öt pontos) előnyét az MBK. Változást végül a komáromiak csereembere, Dubovsky hozott, akit Rón remek érzékkel küldött pályára. Az MBK nyolcasa gyors egymásutánba hat, majd még négy pontot szerzett. A hazaiak így 67-57-tel fordulhattak az utolsó negyedre.
Ekkor ismét sok hibával és pontatlansággal játszottak a csapatok, az Albacomp azonban szépen, észrevétlenül újból visszakapaszkodott, és fél perccel a vége előtt, 74-73-as komáromi vezetésnél időt kértek. Tíz másodperccel később Rón tette ugyanezt, miután az Albacomp nem élt a lehetőséggel és elvesztette a labdát.
Innentől felgyorsulnak az események, mi is jelen időre váltunk: húsz szekundum van hátra, azaz egy támadásra van ideje az MBK-nak, továbbra is egy pontos vezetésnél. Az Albacomp faltol, aztán még egyszer, a harmadiknál pedig a hazaiak kapitánya, Kozlík már büntetőt dobhat. Hat másodpercet mutat az óra. Ha mindkettőt bedobja, a Fehérváron csak egy hármas segíthet. Az első kimarad, a második ellenben behullik. 75-73. Az Albacomp jöhet, de előtte időt kérnek – mintha tétre menne. A maradék idő gyorsan lepörög, ám az eredmény már nem változik, szoros küzdelemben nyer az MBK Rieker Komárom.
Tétje valóban nem – presztízse annál több volt a rájátszást idéző edzőmérkőzésnek.

MBK Rieker Komárom – Albacomp Fehérvár: 75-73 (21-10, 22-33, 24-14, 8-16).