52714

A „Pressburger Kifperl –Pozsonyi Kifli – Bratislavské rožky” elnevezésű rendezvény célja elsősorban az, hogy felhívjuk a sajtó és a nyilvánosság figyelmét a www.pozsonyikifli.sk weboldal német nyelvű változatának beindítására. Az ünnepélyes bemutatásra március 31-én a Goethe Intézetben kerül sor.

Egyesületünk tevékenysége és weboldalunk iránt egyaránt nagy érdeklődést tapasztalunk külföldi látogatók részéről is. A rendezvényeken, amelyeken rendszeresen részt veszünk (Jó piac, Brand fesztivál, BRAK– könyvfesztivál, karácsonyi vásárok), rendszeresen szólítanak meg bennünket a városba látogató németajkú kirándulók, de német anyanyelvű pozsonyiak is.

A www.pressburgerkipferl.sk biztosítja, hogy a Pozsonnyal kapcsolatos információk eljussanak a város és az ország határain túlra is. Az oldal egyértelmű hozadéka, hogy a környező németajkú országok lakói körében reklámozza Pozsony, e Közép-Európában jelentős pozícióval bíró, soknemzetiségű város talán már elfeledett hagyományait. A német nyelv a történelem során mindig is fontos volt Pozsony számára és a szlovák gazdaság orientációját tekintve fontosságából máig nem veszített.

A www.pozsonyikifli.sk weboldal itthon is közismert a város történelme és kultúrája iránt érdeklődők körében. Népszerűségét bizonyítja magas látogatottsága és a közölt cikkekre, írásokra érkező visszajelzések. A weboldalt külföldön is bemutatták, a cikket a sajtó világszerte átvette.

A „Pressburger Kifperl –Pozsonyi Kifli – Bratislavské rožky” elnevezésű rendezvény a Goethe Intézet otthonában mutatja be egyesületünk weboldalának rég várt német nyelvű változatát. A rendezvény műsorvezetője Csanda Máté, fiatal művészettörténész, az Institut für Kunstgeschichte der Univesität Wien hallgatója, a Pozsonyi Kifli szerzője. – olvasható a szerkesztőségünknek eljuttatott közleményben

A rendezvényen előad Jozef Tancer Nem minden német nyelv egyforma. Hogyan beszéltek németül Pozsonyban címmel. A www.pozsonyikifli.sk háromnyelvű honlap bemutatója, valamint a német nyelvű változat ünnepélyes elindítása. Bemutatja Csanda Máté, művészettörténész. Peter Janoviček és Robert Hofrichter Von Pressburg nach Salzburg című könyvének bemutatója. A szerzőkkel Michal Hvorecký, a pozsonyi Goethe Intézet információs központjának és könyvtárának vezetője beszélget. A Goethe Intézet Deutsche Spuren – A német kultúra nyomai elnevezésű modern alkalmazásának bemutatója.

A rendezvényt Ars Bratislavensis támogatásával valósul meg.
Az előadásról olvashat az Eseménynaptárunkban is ITT>>>
Felvidék.ma
{iarelatednews articleid=”50684″}