57181

Két eseményen vettek részt az elmúlt hétvégén a dunaszerdahelyi birkózók. Október 31-én az Adácson megrendezett nemzetközi birkózóversenyen, ugyanaznap Bánban a serdülők szabadfogású birkózó országos bajnokságán bizonyítottak.

Az Észak-magyarországi Adácson megrendezett nemzetközi birkózó versenyen vettek részt a dunaszerdahelyi birkózók, Magyarország, Szlovákia és Ukrajna 107 birkózója lépett szőnyegre. A birkózók 4 arany, 2 ezüst és 1 bronzéremmel térhettek haza a versenyről.

A diákok 38 kilogrammos súlycsoportjában Gaál András, valamint a 42 kilogrammosok között Darvas Patrik nem talált legyőzőre és aranyérmet szerzett. A gyermek korosztályban 42 kilogrammban két dunaszerdahelyi versenyző került a döntőbe Varga Balázs és Bazsó Marek személyében, akik közül Marek szerezte meg az elsőséget. 50 kilogrammban a Szerencsés Gergő és Szerencsés László testvérpáros került a döntőbe, ahol nagy csatában Gergő szerezte meg az első helyet érő győzelmet – számolt be a sportolunk.sk szakportál.

3 érem a Szlovák bajnokságról és csapatversenyben bronz

Október 31-én, szombaton került megrendezésre a serdülők szabadfogású birkózó országos bajnoksága Bánban (Bánovce nad Bebravou) melyre 17 klub 94 versenyzője nevezett be. Gaál Attila edző vezetésével 7 dunaszerdahelyi birkózó indult csatába a dobogós helyezésekért.

Két versenyzőnek is sikerült a döntőbe jutnia. 35 kilogrammban Csörgő Tamás, aki a döntőben nagy csatában pontozásos vereséget szenvedett a háromszoros országos bajnok rimaszombati ellenfelétől, valamint Farkas Krisztián, aki három nyertes meccset követően a döntőben pozsonyi ellenfelével szemben maradt alul lettek ezüstérmesek. A 85 kilogrammosok között Horváth Nicolas szerzett értékes bronzérmet, a bronzcsatában komáromi ellenfelét fektette két vállra. A csapatversenyben a nagyon előkelő harmadik helyet végzett a dunaszerdahelyi klub.