59307

Kedves, családias hangulatú találkozót szerveztek Jánokon február 7-én, vasárnap délután a „Zarándoklat a családokért”című programsorozat keretén belül.

A Szövetség a Közös Célokért társulás és Csemadok helyi alapszervezetének közös rendezvényén a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének támogatásával a jánokiak is csatlakoztak a Házasság hete rendezvénysozrozathoz.

Begala Gyula polgármester nyitotta meg az összejövetelt, aki üdvözölte a vendégeket, Beke Beátát, a Szövetség a Közös Célokért társulás rozsnyói munkatársát, és Kulik Szilviát, a pelsőci Dénes György Alapiskola igazgatóját. A megjelentek érdeklődéssel hallgatták Kulik Szilvia beszámolóját, aki ismertette a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének (KCSSZ) tevékenységét és beszámolt azokról a rendezvényekről, amelyeken a családokkal és a gyerekekkel együtt részt vettek. Megemlítette többek között a Mosolyvirág Nagycsaládosok Debreceni Egyesülete szervezésében megvalósult Életmese illusztrációs és felolvasó versenyt, ahol a KCSSZ meghívására 40 diák képviselte a gömöri régiót.

Ezt követően Beke Beáta ismertette a Szövetség a Közös Célokért társulás munkásságát, célkitűzéseit, segítő szándékát. Bemutatta az idén második kiadásban megjelent A család könyvét. Elhivatottsága érződött szavaiból, meggyőző szeretettel beszélt. A megjelentek érdeklődéssel vették kezükbe az ajándékkönyvet.

Bankó Ibolya, Jánok község kultúrfelelőse elmondta: „Első próbálkozás volt ez a falunkban, de bátran ajánlom mindenkinek, hogy szervezzék meg minél több településen. Jóleső érzés volt tapasztalni, hogy az emberek igénylik a családdal való foglalkozást, fontosnak tartják a családot, közösségteremtő ereje volt a találkozónak” – fogalmazott.

A rendezvényen jelen volt Fecsó Yvett református lelkésznő, valamint Takács Dénes atya is, aki őszinte szavakkal méltatta a család fontosságát, mint a nemzet alappillérét. A közös imádkozás után kötetlen beszélgetés alakult ki, melynek keretében a jelenlévők kérdéseire Beke Beáta, Kulik Szilvia és Uličný Ibolya, a Rozsnyói Református Egyházközség igazgatója válaszoltak eddigi tapasztalataik alapján.

„Megígértük egymásnak, hogy folytatjuk az ilyen jellegű találkozók szervezését és kezdeményezzük a Családláncba való felvételünket. Jó volt együtt lenni és szeretnénk köszönetünket kifejezni a Szövetség a Közös Célokért vezetőségének, Pogány Erzsébet igazgató asszonynak, hogy felkértek, csatlakozzunk a Házasság hete rendezvénysorozathoz”– nyilatkozta a Felvidék.ma-nak Bankó Ibolya.

A rendezvényen a gyermekekkel Balázs Jutka könyvtársnő foglalkozott. Gyermekjátékokat készítettek, melybe bekapcsolódott Kulcsár Márta, a jánoki alapiskola igazgatónője is. Beteg Szimóna arcfestéssel ékesítette a gyermekeket, mellyel ugyancsak nagy sikert aratott a kicsinyek körében.

További képek a fotógalériánkban tekinthetőek meg ITT>>.

Hideghéthy Andrea, Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”59255,59198,59202″}