A Szlovák Birkózó Szövetség megbízásából a helyi Kassai Birkózó Klub március 12-én rendezte meg a 2016-évi szabadfogású diák egyéni és szabadfogású női országos bajnokságot, melyen összesen 136 ifjú birkózó vett részt, köztük négy komáromi is.

A fiatal komáromi sportolók nagy örömet szereztek edzőiknek, szüleiknek és szülővárosuknak, hiszen négyük közül hárman is éremmel tértek haza. Két ezüst és egy bronz lett ezúttal a komáromi termés szabadfogásban. Mindez úgy, hogy a komáromi klub a kötöttfogású birkózásra szakosodott.

Az egyéni versenyben a komáromiak a következő eredményeket érték el:

Nagy Nikolasz (33 kg) a 2. helyen, Prezmeczky Gyula (48 kg) ugyancsak a 2. helyen, Török Balázs (68 kg) a 3. helyen, míg Lakatos Imre (44 kg) a 6. helyen zárta a tornát – tájékoztatta a Felvidék.ma-t JUDr. Kúr Károly, a Komáromi Spartacus BK elnöke.

Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”59110,58648,57027,56719,56428,54338,53931,52619,52128″}
A torna résztvevőiKomáromi csoportképDobogón a komáromiakDobogón a komáromi birkózók