A zselízi református gyülekezet még tavaly döntött arról, hogy kibővíti a templom és a parókia közös épületegyüttesét. Erre azért volt szükség, mert a gyülekezet rendelkezésére álló közös és részint korszerűtlen épületet kinőtte a közösség – nyilatkozta a munkálatokról Révész Tibor lelkipásztor.

A munkálatok révén a gyülekezet „otthona” új, közösségi célokat is betöltő terasszal, és egy 40 főt befogadó gyülekezeti teremmel, valamint egy szobával bővül. Az új épületrész tetőzetének kivitelezését EMMI-pályázati támogatásból, valamint magánadományokból fedezték. Az épület fűtésrendszerének teljes korszerűsítése a Magyar Kormány támogatásával valósulhatott meg.

Bár az egyházközség tagjai is kiveszik részüket az adakozásból és a munkákból, még mindig nagy szüksége van a gyülekezetnek anyagi támogatásra, hogy nyáron már kész épülettel és alkalmas udvarral várhassa a táborokba, közösségi alkalmakra látogató gyermekeket, fiatalokat és felnőtteket. Emiatt téglajegyeket bocsátottak ki, melyek több helyen is megvásárolhatóak. „Köztudott, hogy egyházközségünk mindig ott van, amikor segíteni kell magánembereknek, helyi szervezeteknek, oktatási intézményeknek. Ilyenkor kétkezi munkával, anyagi támogatással is részt vállalunk egy-egy jó ügy érdekében. Köszönjük, ha ez kölcsönössé válik, s téglajegyeink megvásárolásával bennünket is felkarolnak!” – nyilatkozta Révész Csilla.

Átutalással is lehet segíteni a zselízi református gyülekezetnek, a következő számlaszámon és elérhetőségen:

SK 69 0900 0000 0002 2186 3272
BIC/SWIFT kód: GIBASKBX
Reformovaná krest’anská cirkev – cirkevný zbor Želiezovce, SNP 7., 93701, Želiezovce
Bank neve, fiók címe: Slovenská sporitel’ňa, a.s. Mierová 10, 93701, Želiezovce