(Fotó: kraliktv.com)

2016. június 9-én fogadta a város polgármestere, Stubendek László a patinás Tiszti pavilon dísztermében a város legsikeresebb, legtöbb kimagasló tanulmányi, sport- és szabadidős versenyeredményt elért alap- és középiskolás tanulóit.

Ők azok, akik amellett, hogy komoly megmérettetéseken képviselték becsülettel, eredményesen iskolájukat, városunkat, sőt több esetben az egész országot, a tanulmányi eredményeik és viselkedésük alapján is példaként állhatnak kortársaik előtt.

A Selye János Gimnázium “Legjobb diák” címre jelölt tanulói, összesen tizenöten – Pinke Andrea, Balla Dávid, Bukovszky Gergely, Csenger Géza, Édes Lili, Bukor Benedek és Bánki Bence – mind a Nyitrai kerület első helyezettjei matematika, fizika, illetve informatika olimpiákon és versenyeken. Csaplár Viktor a Pitagoriász országos első helyezettje, Szebellai Dániel a Szép magyar beszéd országos első helyezettje, Dóczé Bálint Jonatán, Kazinczy-díjas nyelvművelőnk, Kálosi Zsófia a Tompa Mihály Vers- és Prózamondó Verseny országos első helyezettje, aranysávosa, Šiška Dávid a spanyol olimpia harmadik, míg Bartalos Angelika a német olimpia országos harmadik helyezettjei.

S az idegen nyelvek mellett ne feledkezzünk meg a szlovák nyelvről sem, Bangha Roland a Dobré slovo, szlovák nyelvű szavalóverseny országos győztese. Az idei tanév legsikeresebb diákja Gergely Lajos, aki Vietnamban, a Nemzetközi Biológia Olimpián képviseli iskolánkat.

Szintén június elején Nyitrán Milan Belica megyeelnök ötven diákot fogadott hatvanhat középiskolából. Gimnáziumunk három tanulója képviselte iskolánkat: Gergely Lajos, a biológia olimpia országos negyedik helyezettje, a szlovák válogatott tagja, a magyarországi TUDOK konferencia nagydíjasa, Bugár Dávid tavaly nyáron bronzérmet szerzett a nemzetközi fizika olimpián Indiában, Kanozsay Máté pedig tavasszal kempo világbajnok lett Romániában.
Mindenkinek szívből gratulálunk!