A magyar válogatott tagjai a 4-0 vereség ellenére a mérkőzés végén a szurkolókkal közösen énekelték el a Himnuszt. (Fotó: MTI)

Megvoltak a helyzeteink a gólszerzésre, ám ezek kimaradtak, a végig fölényben játszó belgák viszont a második félidőben nem könyörültek: a franciaországi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében a magyar válogatott 4-0-s vereséget szenvedett a világklasszisokkal felálló belga csapattól.

A magyarok ellen 58 éve veretlen belgák első gólját Toby Alderweireld szerezte a 10. percben egy bal oldali szabadrúgást követő fejessel. Bernd Storck szövetségi kapitány csapata az utolsó negyedóráig jól tartotta magát, sőt a második félidő elején komoly gólszerzési esélyei is voltak, aztán az egyenlítés (később a szépítés) reményében nagy kockázatot vállalva még háromszor kapitulált: előbb Michy Batshuayi, majd Eden Hazard és Yannick Carrasco is betalált. Belgium a folytatásban július elsején Wales csapatával találkozik a lille-i negyeddöntőben.

Gera Zoltán az M4 sportcsatornának értékelve a magyar csapat teljesítményét elmondta, naivan kezdték a mérkőzést, kinyíltak, és ezzel teret adtak a belgák gyors kontráinak. „Jobbak voltak az első félidőben, s csak a szerencsének köszönhető, hogy egy góllal megúsztuk. A második félidőre aztán jól jöttünk ki. Kockáztatnunk kellett, így ismét kinyíltunk, ezért e nagyarányú vereség. Összességében azonban nincs okunk a szégyenkezésre” – fogalmazott Gera.

A magyar csapat egyik legrutinosabb játékosának szavaival egyetérthetünk: csodálatos két hetes utazásban volt részünk. Köszönjük, fiúk!