User comments

A Gömöri Református Egyházmegyében ötödik alkalommal került megszervezésre az egyházmegyei családi nap. A rendezvényen a megyéből szinte az összes település képviseltette magát. Több mint hatszázan vettek részt a színes, családias, gazdag programokkal és versenyekkel megszervezett eseményen.

„Mivel Kövecsesen először került megszervezésre a családi nap, rendkívüli erőket mozgósított meg körünkben. Nem csak a kövecsesi gyülekezet, hanem az egyházközség körzetébe tartozó további három gyülekezet is részt vett a megszervezésében. Meg kell említeni Naprágyot, Sajószentkirályt és Sajórecskétugyancsak. Összesen a négy gyülekezetből körülbelül ötven személy segített a szervezésben” – tudtuk meg Nt. Rákos Lóránttól, a Kövecses – Naprágy Református Társult Egyházközség lelkipásztorától.

A rendezvényt Nt. Nagy Ákos Róbert, a Gömöri Egyházmegye esperese nyitotta meg. „Az első alkalmat azért szerveztük, hogy a kisebb gyülekezetekben elszórtan élő reformátusokat összegyűjtsük. Legyen egy nagy találkozási alkalom, ahol együtt vagyunk, ahol megérezzük Isten, és egymás szeretetét, és ezt megerősítsük a szívünkben. Azt gondolom, hogy egy igazi testvéri közösség van Gömörben a reformátusok között” – nyilatkozta a Felvidék.ma-nak a gömöri esperes.

Az egyházmegye lelkészi zenekara egyházi énekekkel, dalokkal színesítette az istentiszteletet. Vendég tiszteletesként a miskolci ifj. Csomós József, a Tiszáninneni Református Egyházkerület ifjúsági referense hirdette az igét. Az alapige János evangéliumának a tizenötödik részében a tizenegyedik verse volt, melyben Jézus a tanítványoknak adott örömről beszél.

A szervezők azért érezték fontosnak, hogy a családi napon elhangozzék a Isten igéje, mert – mint hangsúlyozták – a mai világunkban rengeteg minden van, ami örömre ad okot az embernek, ám ezek az örömök nem tartósak. „Minden, ami emberi, az elmúlik. Jézus szeret minket annyira, hogy elmondja, hogy az emberi örömök mellett van egy tartós öröm, amely bennünk gyökerezik. Ami nem a körülmények öröme, hanem belülről kifelé hat” – fogalmazott Csomós József.

A vendégek között üdvözölték Nt. Szőnyi Tamást, a Borsod – Gömöri Református Egyházmegye esperesét, Demeter Zoltán parlamenti képviselőt, valamint Szesztay Ádám, kassai főkonzult.

A megnyitót a különböző versenyek és programok követték, a kultúrház mögött a bográcsokban és a katlanokban pedig már főtt a töltött káposzta. Az ebédnél mindenki jóllakott, hiszen a versenyzők a legféltettebb receptjeiket hozták magukkal. A résztvevőknek lehetőségük nyílt póló- és könyvvásárlásra, megtekinthették a tájházat, a templomot, a „csináld magad krumpli lángosozóban” pedig a saját sütésű krumpli lángosukat kóstolhatták meg. Közben a Gömöri Kézművesek Társulásának köszönhetően bárki kipróbálhatta a kosárfonást és a gyöngyfűzést.

A családi napon asztalitenisz versenyt is rendeztek, amelyre mintegy húszan neveztek be két kategóriában. Az érdeklődők megtekinthették az egyházmegye gyülekezeteinek életét bemutató tablókiállítást is. Két alkalommal is sor került a népszerű ringató programra, amelynek keretében a szülők a gyermekükkel együtt tanulnak és mondanak kis versecskéket és dalocskákat.

Nagy sikere volt a sakkversenynek, amelyre tizenhat versenyző nevezett be. A versennyel egy időben mutatkozott be a Galiba néptánccsoport, majd a nagy sátor alatt Badin Ádám meseelőadása kezdődött, amely nem csak a gyerekeket vonzotta. A családi nap Pintér Béla koncertjével, és a versenyek kiértékelésével ért véget.

(Fotó: a szerző felvételei)