Somorjai gól a zsolnai kapuban. Fotó: Őry Tibor

A labdarúgó II. liga harmadik fordulójának mai mérkőzésére Zsolnára látogatott a somorjai felnőtt csapat, hogy megmérkőzzön az ottaniak B-csapatával. Vízválasztó volt ez a meccs, hiszen a szezonnyitó első két mérkőzésüket megnyerték a csallóköziek, ám sokan azt gondolták, hogy a kezdeti lendületük majd megtörik az ország egyik leggazdagabb klubjának otthonában.

A zsolnaiak nem akartak semmit sem a véletlenre hagyni, és B-csapatukban szinte a fél csapatot olyan játékosból nevezték, akik az extraligás mérkőzéseken is szóhoz jutnak. A mérkőzés kezdetével ebből viszont szinte semmit sem lehetett észrevenni, hiszen a somorjaiak nemcsak mezőnyfölényben játszottak, hanem jóval több támadást is vezettek, mint a hazaiak. Ehhez remek hajtóerőt jelentett a jelentős számú szurkolói küldöttség is, amely idegenbe is elkísérte a csapatot.

A szórványos támadásoknak gyorsan eredménye is lett, hiszen Horváth Csaba csapatkapitány góljával már az első tíz perc után 0:1 volt az eredmény. A folytatódó somorjai támadásoknak több szabálytalanság árán tudtak csak ellenállni a hazaiak, amelynek eredményeként be is gyűjtöttek két sárga lapot.

Gyakran a kezükre is szükségük volt a zsolnai védőknek. Fotó: Őry Tibor
Gyakran a kezükre is szükség volt a zsolnai védőknek. Fotó: Őry Tibor

A 36. perctől pedig már két góllal vezetett a Somorja, ezúttal Lucas volt eredményes. A nagyobb vereségtől szinte csak a véletlen mentette meg a nagyhírű hazaiakat, akik egy talált góllal még szépíteni tudtak közvetlenül a félidő lefújása előtt.

A második félidőt óriási nyomással kezdte a Zsolna, amelynek annyi eredménye volt, hogy egy lerántást követően büntetőhöz jutottak, a sportszerencse azonban a vendégek mellett állt és a labda a felső lécen csattant. Sajnos, a játékvezető ezt megelőzően kiállította a somorjai Mezovskýt.

A kiállítás sem tudta meggátolni az STK Somorja csapatát abban, hogy szívós és körültekintő védekezéssel megőrizze a számára olyannyira kedvező eredményt, s a mérkőzés végéig már nem változott a gólarány, így a II. liga harmadik fordulóját követően is pontveszteség nélkül, három győzelemmel állnak a táblázat második helyén, a szintén száz százalékos Szakolca mögött. Legközelebb augusztus 20-án játszik bajnoki mérkőzést a csapat, a hazai Pomléban a Szered lesz az ellenfél.