Már olvasható a Református Újság gyülekezeti tájékoztató dupla, januári és februári száma. A tartalomból:

Hálaadással és a 2017-es évre való előretekintéssel kezd Csoma László „Hálát adunk az Istennek mindenkor…” című írásában a címlapon.

Csoma Annamária a hirtelen haragról, nyugtalan lelkiállapotról, s az ezekhez kapcsolódó fogadalmakról is szól a cikkében. A Világ oldal – Hitről hívőknek rovatában a vallás és az iskolázottság került előtérbe. Műveltségben, iskolázottságban a zsidók és a keresztyének a világ éllovasai 151 ország adatai alapján – tudható meg a cikkből.

Természetesen a gyülekezetek életéből is olvashatnak beszámolókat. Jótékonysági bált szerveztek Kisgéresen, Bodrogszentesen Nt. Papp Zoltán lelkipásztorra emlékeztek, Rimaszombatban  tartották meg a X. országos énekversenyt. A verseny kapcsán beszélgetés olvasható Marczi Ernővel, a Tiszántúli Református Egyházkerület zenei titkárával.

A magyar kormány nagyban segítette a felvidéki református gyülekezeteket, beruházásokkal támogatta az egyes egyházközösségeket. Ez alkalomból tartottak hálaadó ünnepi istentiszteletet Nagykaposon.

A karácsony időszakában evangelizációs alkalmakat szerveztek az Ung-vidéken, erről is olvashatnak a gyülekezeti tájékoztatóban.

Emlékévre készülnek a reformátusok.  A Rozsnyói Református Egyházközségben ünnepélyes keretek között már decemberben megnyitották a reformáció emlékévét. Zemplén megyében emlékkiállítással indították az emlékévet.

Az Ungi Református Egyházmegye Nőegyesülete imanapot szervezett Észak-Szlovákiában. Többek között Bártfára is ellátogattak. Mindamellett több egyházközség adventi, karácsonyi alkalmáról ugyancsak beszámol a Református Újság januári száma.

A Kárpát-medence reformátussága rovat szintén a reformáció emlékévével foglalkozik, a budapesti MÜPA-ban megtartott ünnepi megnyitóról szólva.

Az emlékévhez kapcsolódóan az Egyházzenei Osztály egy játékot indított. Az első és a második forduló feladatsora megtalálható a gyülekezeti tájékoztatóban.