(Fotó: basket.sk)

Mind a három meccsét elvesztette az SBK Somorja a kassai Good Angels ellen, így nem jutott a döntőbe, viszont készülhet a pöstyéniek elleni, harmadik helyért folytatott találkozóra.

Egy hete szerdán, Kassán a hazai nézők az első negyed után nem hittek a szemüknek, hiszen az eredményjelző tábla vendégvezetést mutatott (12:18). A meccset végül a szlovák női kosárlabda egyik legjobb csapata nyerte, de csak 55:43-ra, tehát 12 ponttal. A második találkozón, Somorján is sikerült egy negyedet nyerniük a csallóközieknek, ennek ellenére az Extraliga második elődöntő meccsén a hazaiak 54:78-as vereséget szenvedtek a kassai „jó angyalok” ellen, akik végig vezettek és a papírforma alapján győztek.

A harmadik, szerdai mérkőzésen sem sikerült a bravúr, a kassaiak az elődöntő harmadik mérkőzésén is legyőzték a somorjai lányokat, igaz, az utolsó negyedet 17:23-ra a vendégek nyerték.

„Az első két összecsapás közül mindenképp az ottani sikerült jobban. Az elsőn, Kassán tovább tudtunk lépést tartani a hazaiakkal és elég sokáig vezettünk is. De meg kell hagyni, hogy a Good Angels nem gyakorolt ránk nagy nyomást, így mindenki játszhatott a csapatunkból, mégsem húztak el. Náluk is  esélyt kapott több fiatal. De így is jó eredményt értünk el, mert jól védekeztünk. A hazai meccs rosszabb volt a védekezés terén és ezért kaptunk annyi pontot. Kicsit szétestünk, mind individuálisan, mind csapatjátékban, szóval ehhez akartunk visszatérni a harmadik találkozón. Jó, hogy negyedeket tudtunk nyerni Kassával, de mégis nagyon messze voltunk attól, hogy győzzünk.  Ezeket a mérkőzéseket felkészülésnek tartottuk a harmadik hely meccseihez, s ezért mindent megtettünk, hogy a utolsó találkozón megszorongassuk őket. A végeredmény az lett, hogy az utolsó negyedet most is megnyertük. Természetesen teljesítmény szempontjából nem lehet összehasonlítani a két csapatot“ – nyilatkozta a Felvidek.ma-nak Suja Tímea, a csapat játékosedzője.

A somorjaiak a bronzmeccsen Pöstyén ellen lépnek pályára. Két győztes találkozóig tart majd a sorozat. Az első és esetleg a harmadik mérkőzés Pöstyénben lesz (április 4. és 11.), a második pedig a Samaria Sportcentrumban (április 7.).

1. meccs: Good Angels Kassa – SBK Somorja 55:43, Negyedek: 12:18, 20:6, 13:10, 10:9
  2. meccs: SBK Somorja – Good Angels Kassa 54:78, Negyedek: 12:25, 18:16, 14:26, 10:11.