Bittera Kitti (Fotó: facebook, samorin.sk)

A múlt hétvégén a tengerentúlon edzőtáborozott, majd versenyzett a bacsfai Bittera Kitti, a somorjai vívóklub versenyzője, ugyanis Anaheimben rendezték meg a női és férfi tőr Grand Prix viadalát. Ez a Világkupa-sorozat legrangosabb tornája, és egy évben csak háromszor kerül rá sor. Ez körülbelül olyan, mint a teniszben a Grand Slam torna. A tornán szerzett pontok másfélszer többet érnek, mint a más Világ-Kupán szerzettek.

„Anaheimben nagyon erős a mezőny. A vívók 80%-a Világ-Kupa, világbajnokság, vagy kontinensviadal (U17-es, U20-as, U23-as, vagy felnőtt kategóriában) döntőbe jutott versenyzők. Természetesen, reálisan néztünk a versenyre. Itt a tapasztalatszerzés volt a célunk” – árulta el Nagy József a samorin.sk-nak.

A verseny előtt Kitti közös edzéseken vett részt a német, kínai, koreai, kanadai és a hazai vívókkal. Ezt úgy sikerült elintézni, hogy az anaheimi klubban dolgozik edzőként Fekete Gábor, aki Nagy József jó barátja, így egyeztettek a közös edzések lehetőségéről.

A bacsfai tehetség a Felvidék.ma-nak is villáminterjút adott

Hogyan zajlott az edzőtábor?

Minden nap kétszer edzettünk, és az edzéseken amerikai, kanadai, olasz, francia, koreai, japán, német és dán vívók vettek részt. Délelőtt vívtunk, délután pedig általában egyéni edzések voltak. Én az edzőmmel főleg individuális gyakorlatokat csináltam.

Az edzések mellett jutott idő azért pihenésre is?

Igen, igen, az edzések után egyszer elmentünk a Santa Monica beachre, ami 40 kilométerre volt, s a verseny előtt egy nappal pedig már csak pihentem.

Milyen volt maga a verseny?

A verseny pénteken zajlott, s a csoportban háromszor nyertem és háromszor vesztettem. Ezzel továbbjutottam, de az egyenes kiesésben kikaptam egy japán vívótól. Nagyon erős volt a mezőny, mivel ez egy Grand Prix verseny, ami annyit jelent, hogy minden országból csak a legjobb vívók indulnak, és a versenyen szerzett pontok duplán számítanak a világranglistán. Nekem 1,5 pontot sikerült szereznem, ami juniorként nem rossz teljesítmény egy ilyen erős felnőtt mezőnyben.