(Fotó: Őry Tibor)

Jól muzsikál a somorjai STK gépezete a tavaszi idényben. Legutóbb arról számoltunk be, hogy az akkor még a feljutásra is esélyes kassaiak otthonában diadalmaskodtak a csallóközi kék-fehérek, akik azóta négy meccsből hármat megnyertek (Somorja-Bártfa 1:0, Somorja-Garamszentkereszt/Alsózsadány 2:1 és Igló-Somorja 0:2) és egy vereséget szenvedtek (Liptószentmiklós-Somorja 1:0).

Ez pedig azt jelentette, hogy a somorjai focisták ennek a remek tavaszi szereplésnek köszönhetően már három fordulóval a befejezés előtt kiharcolták a bennmaradást: az Iglón aratott kétgólos győzelem után a somorjai STK a következő évben is a II. ligában fog vitézkedni.

A somorjaiak jól kezdtek a hajdani Szepes vármegye Iglói járásának székhelyén, olyannyira, hogy az első negyedóra már a vendégeké volt. Ezután feljöttek a hazaiak, akik az első félidőben aktívabbak voltak. A félidőben az öltözőben egy-két hangosabb szó is elhangzott, ugyanis Gustave Leal nem volt teljesen elégedett a pályán látottakkal. A második félidőben aztán már a mester elképzelései szerint küzdött a csapat.

A somorjaiak mezőnyfölényben játszottak, de türelmesek voltak. Ennek köszönhetően a meccs végén lőttek két gólt, ez pedig a három pontot jelentette a csapat számára, tehát három fordulóval a befejezés előtt az STK-nak nyolcpontos előnye van a kiesést jelentő helyen álló ellenfelével szemben.

„Arra kértük játékosainkat, hogy kezdettől fogva megfelelő határozottsággal játsszanak, ám ezt a feladatukat sokáig nem teljesítették, ezért döntöttünk a cserékről. Szünet után átvettük a játék irányítását, ekkor játékosságban és helyzetek teremtésében is már felülmúltuk vendéglátóinkat. A hazaiak főleg pontrúgásokból veszélyeztettek, de sikertelenül, mi viszont türelmesen vártunk a megfelelő lehetőségre, amely a találkozó hajrájában el is érkezett, s így megérdemelten nyertünk. Ennek a győzelemnek még nagyobb értéke akkor lesz, ha jövő szombaton, a hazai pályán is behúzzuk a három pontot” – nyilatkozta a találkozó után az stksamorin.sk-nak Gustavo Leal vezetőedző.

Igló – STK Somorja 0:2 (0:0)

Góllövők: 79. perc Evanilson, 90. perc Igor Juliao (11 m)
Sárga: Zekucia, Huszárik – Bernardo, Fuják.
Játékvezető: Ďurčo
Nézőszám: 421

STK Somorja: Hajdúch – Igor Juliao, Pončák, Ágh, Fujak – Mezovský – Bernardo, Šmehyl (46.Marić-Bjekić) – Matheus Pato (46. Evanilson), Sabler (86. Pančík), Fernando Neto