A Zólyom elleni összecsapás pillanata (Fotó: boon.hu)

A DVTK arra kéri szurkolóit,  ne utazzanak el a szlovák jégkorongligában vasárnap sorra kerülő Detva elleni mérkőzésre.

A klub honlapján olvasható közlemény emlékeztet rá, hogy Gyetva Zólyom mellett található, így nagy esély van arra, hogy a péntekihez hasonló rendbontásra kerüljön sor.

Pénteken a DVTK Jegesmedvék csapata fogadta a HKM Zvolen együttesét. A közlemény szerint a mérkőzést megelőzően a két klub egyeztetett a Miskolcra érkező szurkolók számáról, és azok habitusáról, de a zólyomi szervezett szurkolói csoportok az előzetes megállapodást felrúgva, több másik klub ultra és huligán tagjaival érkeztek Miskolcra, és feltehetően tervezett rendbontást hajtottak végre. Az események után több vendégszurkolót előállított a rendőrség, s eljárást indított ellenük.

„Klubunk és a zólyomi klub végtelenül sajnálja és elítéli az eseményeket, amelyek teljesen idegenek a jégcsarnokok világától, és semmi közük a sporthoz és ahhoz, ahogyan a Tipsport Liga csapatai nekiláttak a szezonnak. Klubunk mindent megtesz annak érdekében, hogy hasonló eseményekre a jövőben ne kerülhessen sor sem Miskolcon, sem pedig az idegenben lejátszott mérkőzéseken” – olvasható a dvtk.eu oldalon.

A DVTK Jegesmedvék együttese vasárnap 17.30 órától játszik a HC 07 Detva vendégeként. A magyar klub a honlapján jelezte, arra kéri a Detva vezetését, hogy ne értékesítsen vendégbelépőket a mérkőzésre.

Szombat este a magyar és a szlovák szövetség, a Tipsport Liga és a sorozatban szereplő klubok közös nyilatkozatban, „egyöntetűen és mélységesen” ítélték el a történteket.

„Olyan cselekményeknek, amelyeket a magukat vendégszurkolóknak hazudó huligánok kezdeményeztek és elkövettek, nincs helyük a jégkorongcsarnokokban és azok környékén sem. Ezeknek az embereknek semmi keresnivalójuk rendezvényeinken” – szól a közlemény.

Az aláírók kiemelték: a továbbiakban is együttműködve mindent megtesznek annak érdekében, hogy „a Tipsport Liga mérkőzésein felhőtlenül és háborítatlanul szórakozhassanak és biztassák kedvenc csapatukat az igazi szurkolók, függetlenül nemzeti és klubbeli hovatartozásuktól, a szlovák-magyar barátság és együttműködés jegyében. A mi sportunk nem háború. A mi sportunk fesztivál” – olvasható a közleményben.

(MTI)