Fotó: sbk

Nem sikerült érmet szereznie az SBK Somorja csapatának a hétvégi Szlovák Kupa négyes döntőjében, mivel kikapott a Kassa csapatától.

A somorjai kosaras lányok az elődöntőben a későbbi győztes Rózsahegy ellen szenvedtek 41 pontos vereséget (44:85), így a Young Angels Kassával kerültek össze. A 3. helyért lejátszott mérkőzést nagyon jól kezdték a somorjai lányok, két negyed után még vezettek a keletiek ellen.

A harmadik negyedben viszont nagyon gyengén játszottak és csak 5 pontot szereztek, így végül sima vereséget szenvedtek.

„Kassa ellen az első félidőben úgy játszottunk, mint egy csapat, erőnlétileg is jók voltunk. A fordulás után azonban már más volt a helyzet. Az egyéni játékot erőltettük és elfáradtunk“ – nyilatkozta Diósi Albert, a somorjaiak mestere a samorin.sk-nak.

De a hétvége nemcsak a meccsekről szólt, ugyanis idén először bál formájában szervezték meg a Szlovák Kosárlabda-szövetség gálaestjét, melyre természetesen a somorjai lányok is hivatalosak voltak.

A gálán kiderült, hogy Romana Vyňuchalová, a somorjaiak klasszisa lett a 3×3-as kosárlabdában a legjobb Szlovákiában. Orosz Szabina a hatodik, Slama Angelika pedig a nyolcadik legjobb női kosaras lett 2018-ban.

Viszont az eredményeknél is többet mutatnak azok a képek, melyek a somorjai lányokról készültek, akik most a sportöltözetet estélyi ruhára cserélték.

Fotó: sbk

Aki újra látni szeretné a kosaras lányokat akcióban,  látogasson el szombaton a Samaria Sportcentrumba, ahol a szlovák női I. extraliga következő meccsén az SBK Somorja a Rózsahegyet fogadja.

Rózsahegy – SBK Somorja 85:44
Negyedek: 20:11, 22:11, 21:5, 22:17
Nézőszám: 50

SBK Somorja: Vyňuchalová 13, Suja 11, Marcová 8, Horváth 6, Letková 4, Lelkes J. 2, Škublová, Dulová, Slimáková.

SBK Somorja – Kassa 54:79
Negyedek: 19:18, 17:17, 5:26, 13:18
Nézőszám: 100.

SBK Somorja: Vyňuchalová 18, Horvátová 17, Suja 9, Letková 6, Lelkes J. 2, Škublová 1, Marcová 1, Dulová.