Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

A Fortuna Liga rájátszásának 8. fordulójában, május 11-én a Szered csapata látogatott a dunaszerdahelyi MOL Arénába.

Óriási teljesítménnyel, történetének minden rekordját megdöntve a szlovák bajnokság ezüstérmeseként lendült játékba otthonában a dunaszerdahelyi DAC. A szurkolótábor természetesen most is győzelmet várt kedvenceitől. Ez azonban elmaradt.

Mégis úgy éltették, ünnepelték a csapatot az elért eredményért, mintha minden idők legnagyobb győzelmét aratták volna.

Hyballa változtatott a pályára lépő csapat összeállításán. Jedlička helyett Kucz védte a DAC halóját, valamint a kispadon ült Kalmár és Vida Máté is. Remek hangulatban, sárga-kék füstbe burkolózva hangzott el a kezdő sípszó. Ám a hideg zuhany már az első percben a nyakába zúdult a hazai csapatnak, hiszen a semmiből Špehar góljával megszerezte a Szered a vezetést.

Sárga-kék füstbe burkolózott a lelátó. Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

Kiegyenlített mezőnyjátékot láthatott a közönség. Ám úgy tűnt, a megszokott csapaton való változtatás miatt a védelem és a kapus között nem volt meg az összhang, így Kucz hálóját ismét felavatta a Szered: a 13. percben újra Špehar talált be. FC DAC – Szered 0:2.

A hazaiak eddig a tizenhatosig jutottak el, ott a szeredi védőfalon nem jutottak át. Végül Čmelík elégelte meg és szélről felfutva adta be a labdát középre. A védők között először Divković lőtt, a kipattanót végül Vida Kristopher bombázta a hálóba.

Visszajött a játékba a DAC! FC DAC – Szered 1:2.

Két gyönyörű egyéni akciót villantott a DAC. Ronan és Blackman is zavarba ejtette a szeredi védelmet. Blackman a 34. percben ismét betört a tizenhatoson, azonban több finom szabálytalanság miatt kisodródott az ideális lövő helyzetből. A bíró persze ezeket a szabálytalanságokat nem látta. A szép letámadásokat nagy tapssal ismerte el a közönség, az egyenlítés azonban nem sikerült az első játékrészben. Sőt! Lačný a harmadik gólját is megszerezte a szeredi csapatnak a 42. percben. FC DAC – Szered 1:3.

A második félidőben Kalmár és Vida Máté állt be a játékba. Kalmár igazi játékmesterként felpörgette a csapatot. Több szabálytalanság is elkerülte a bíró figyelmét (ismét), ám az 54. percben a betörő Vida Kristopher ellen elkövetett elakasztásnál már nem csukhatta be a szemét, a megítélt büntetőt pedig Davis értékesítette. FC DAC – Szered 2:3.

A szurkolótábor – 9564-en – mindent beleadtak, hogy segítsék a sárga-kékek küzdelmét az idő és az eredmény ellen. Valahogy azonban az egyenlítő gól a nyomás alá helyezett szeredi kapuba nem akart beakadni.

A kihagyott helyzetek után kontrázó vendégeket, olykor csak sárga lapos szabálytalansággal sikerült megállítani. Kucznak akadt védeni valója, de ezeket hárítani tudta.

Zúgott a „Hajrá DAC” az utolsó tíz perchez érkezve. Olykor füttykoncerttel, mert a fehér mezesek mindent elkövettek, hogy az időt húzzák. A dunaszerdahelyieket pedig szorította az idő. Vajon sikerül-e beszurkolni az egyenlítést?

Hat perc hosszabbítás, eleredő eső, és még egy szeredi gól, de jött a válasz is! A csereként beálló Bilenkyi szépített. FC DAC – Szered 3:4.

Öt győzelem után, hazai pályán az első perctől gólhátrányban játszó sárga-kékek elvesztették veretlenségüket. Nagyon rapszodikus, de gólokban gazdag mérkőzést láthatott, aki kilátogatott a MOL Arénába. Ám a csapat győzelme ma elmaradt.

A DAC az idei szezon utolsó hazai mérkőzését május 24-én, pénteken játssza, reméljük nagyobb sikerrel!

Összeállítások:

FC DAC: Kucz – Davis, Huk, Šatka, Blackman – Bednár – Kalmár, Ronan, Herc – Vida Máté – Vida Kristopher, Čmelík, Divković

Szered: Nwolokor – Hučko, Djiby Ba, Michalík, Sus – Bilas, Baez, Iván, Špehar, Morong – Lačný