Fotó: MKSZ.hu facebook oldala

A középdöntő 3. fordulójában az Eb egyik házigazdája, Svédország ellen lépett pályára január 21-én, a Malmö Arénában a magyar válogatott. A svédek eddig három vereséggel, nulla ponttal a csoport sereghajtóiként léptek pályára. Minden esélyt elvesztettek a továbbjutásra. Nem is volt teltház az arénában. Ezzel szemben a Magyarország legjobb kézilabdázóit egyetlen pont választotta el attól, hogy indulási jogot szerezzenek az olimpiai selejtezőre.

Ezt sajnos ezen a mérkőzésen nem tudták megszerezni.

Taktikai szempontból a svédektől gyors játékra számíthattak, míg a felállt védelemmel szemben gyengébb volt a teljesítményük. Gulyás István szövetségi kapitány elmondta, hogy csapata ugyanazzal a taktikával áll ki a svédekkel szemben, mint eddig. Igaz, nem tudják felmérni, hogy a svédek milyen teljesítményt fognak nyújtani, de a magyar csapat egységes, a játékosoknak jó a hangulatuk és az ellenfelek megtanulták még a fiatal kézilabdázók neveit is. Az esély előttük van, nincs más dolguk, csak élni kell vele.

Szita óriási átlövés góljával indult a mérkőzés. A magyar szurkolók hangosan biztatták kedvenceiket. Volt is rá okuk, hiszen Mikler Roland az első öt percben három védést, Szita pedig három gólt lőtt be.

Mikler hihetetlen bravúrokkal szedte ki a labdát a kapuból. Ám a kezdeti lendület után eladott labdák és egy kisebb hullámvölgy következett. Nem sikerült a svéd falat átlőni. Mikler ekkor 62%-os védésével tartotta az egész csapatot. A 16. percben kiegyenlítettek a svédek és a magyarok már kilenc perce nem lőttek gólt. Egyszerűen nem találták az ellenszert a svéd védekezés ellen.

Végül 10 perc után Ligetvárinak sikerült az ötödik magyar gólt belőni.

Két nagyon jól és keményen védekező csapat állt egymással szemben. A 23. percben először szerezte meg a vezetést a svéd csapat. Ezt meg is tartották. Magyarország – Svédország 9:10.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első, Szita bombájával. Ám a svédek sem maradtak le, hozták a kötelező választ. Először vezettek két góllal a svédek. Felzárkóztak egy találatra, de az egyenlítés ekkor még nem sikerült. A 44. perc hozta meg a kiegyenlítést. Ezt az eredményt nem tudták tartani, ismét elhúztak két góllal. Az idő is szorítani kezdte a magyar csapatot.

Két gól hátrány és hat perc volt hátra. Hiába volt zseniális Mikler a kapuban, de nem tudtak gólt lőni. Az eddigi legnagyobb különbség, három volt a hátrány.

Elmaradt a mezőnyben a kiugró teljesítmény, a mai nap nem tudták hozzátenni azt a tüzet és pontosságot, amit eddig. Magyarország – Svédország 18:24.

Holnap 16 órakor a portugálok ellen új mérkőzés jön, az esély még mindig adott.

A magyar csapat összeállítása

KAPUSOK: Andó Arián (Balatonfüred), Mikler Roland (Mol-Pick Szeged), Székely Márton (Telekom Veszprém)
JOBBSZÉLSŐK: Fekete Bálint (Cuenca – Spanyolország), Hornyák Péter (Tatabánya), Tóth Ádám (Budakalász)
JOBBÁTLÖVŐK: Balogh Zsolt (Tatabánya), Bartók Donát (klub nélkül), Máthé Dominik (Balatonfüred)
IRÁNYÍTÓK: Győri Mátyás (Tatabánya), Ubornyák Dávid (Gyöngyös)
BEÁLLÓK: Bánhidi Bence (Mol-Pick Szeged), Rosta Miklós (Mol-Pick Szeged), Sipos Adrián (Tatabánya)
BALÁTLÖVŐK: Ligetvári Patrik (La Rioja – Spanyolország), Nagy Bence (Ferencváros), Szita Zoltán (Wisla Plock – Lengyelország)
BALSZÉLSŐ: Bóka Bendegúz (Balatonfüred)
Szövetségi kapitány: Gulyás István
Edző: Chema Rodríguez