Fotó: MKSZ.hu Facebook-oldala

Érdekes unikumot hozott a szlovén–magyar mérkőzés január 19-én, az Eb középdöntőjének második csoportkörében, Malmöben. A két csapat rendkívül jól ismeri egymást, hiszen a szlovén válogatottból számos játékos építi Magyarország két világszínvonalú klubcsapatát, a Pick Szegedet és a Telekom Veszprémet.

Gulyás István szövetségi kapitány szerint nyugodtan, stresszmentesen kell kézilabdázni. Ugyanakkor ez a mérkőzés a kulcsmeccs, minden erőt mozgósítani kell, itt van esély megszerezni a két pontot. A taktika szerint a beállók visszaszorítják a támadást és egy jó kapusteljesítménnyel sikeres lehet a magyar csapat.

Jobban kezdtek a magyarok, mint Norvégia ellen. Remekül belőtte a kaput Bánhidi és Győri, Mikler pedig hárítani tudott. Fej-fej mellett haladtak. A magyarok keményen tartották a védelmet, a bírók büntetőt ítéltek, aminek az értékesítésével először vezettek a szlovénok.

Balogh Zsolt sem maradt alul, eddigi 7 métereseiből, 13-ból 11-et értékesített, ebből most az elsővel kiegyenlítettek a magyarok. A szlovénok három góllal elhúztak. Felhozták a szlovén kapust, olyan ziccereket lőttek gyengén, amit könnyen hárított. Sajnos eladott labdákban sem volt hiány, a kapusbravúrok pedig elmaradtak.

Több kiállítás volt, mint az eddigi mérkőzéseken. A bírók szigorúsága viszont nem kellett, amikor Sipos Adrián kirobbant a falból és kőkeményen leszerelte az ellenfelét.
A félidő hajrája a szlovénoknak sikerült jobban, az eddigi legnagyobb különbséggel, négy találattal vezettek. Győri azonban szemet gyönyörködtető gólt lőtt, mellyel szépített is. Ezzel a háromgólos hátránnyal ért végett az első játékrész. Szlovénia–Magyarország 16:13.

A második félidőre még jobb védekezés és több, jó formában lévő, mégis a kispadon ülő játékos pályára lépése látszott indokoltnak. Mikler állt a kapuba. Az első percekben két védés, két gól – máris jobb volt eredményjelző képe. Viszont két könnyű labdát adtunk az ellenfélnek. Már az ötödik kiállítással került emberhátrányba a magyar csapat. Mikler ismét hárított, Bánhidi helyzetbe hozásával pedig kiegyenlítettek.

Nagy Bence bombájával a 43. percben visszavette a magyar csapat a vezetést. Ekkor a szerencse is melléjük állt, Nagy Bence lövésekor a kapufáról szinte lehetetlen szögben, de a gólvonal mögé pattant a labda. Tizenöt perccel a vége előtt egy góllal vezettek, ekkor beállt Dean Bombač.

Ezután jött két Ligetvári átlövés, mely megerősítette két góllal a vezetést. Mikler nyolc védést mutatott a második félidőben, már 38%-os volt a teljesítménye. Tíz percen belül volt a játékidő. A Malnö Arénában lévő magyar szurkolóktól zúgott a „Mindent bele!“ és Ligetvári újra és újra bebombázott. Öt lövéséből öt gólt adott, s már hárommal vezetett a magyar válogatott.

Öt percen belül Máthé Dominik és ismét Ligetvári húzott be egy-egy gólt, a szlovénokat szorította az idő. Egy gólra visszazárkóztak, ekkor két percen belül volt az idő. Elérkezett az utolsó perc, kétgólnyi előnyük volt a magyaroknak. Hétméterest kaptak a szlovénok, amit be is lőttek. Egy góllal vezettek a magyarok, már csak 20 másodperc volt hátra. Gulyásék ekkor időt kértek.

Végső visszaszámlálás, meg kell őrizni a labdát! Bombač hibázott, kiállításával emberelőnybe kerültek a magyarok. Az utolsó pillanatokban azonban már nem is támadtak a szlovénok.

Hihetetlen második félidővel, óriási fordulattal, gigászi küzdelemben egy találattal legyőzte a magyar csapat az eddig 100%-os Szlovéniát!