3 - KURUCOVA Janka SVK Slovakia, 10 - GYONGYOSSY Aniko HUN Hungary (Fotó: Credits: Deepbluemedia)

A 34. LEN vízilabda Európa-bajnokság 2. női napján, a hazai csapat ellenfele, Szlovákia volt. A szlovák válogatott a vasárnap elszenvedett, nagy arányú vereség elkerülése végett, tegnap passzív játékkal, különösebb kockázatvállalás nélkül játszotta végig a meccset.

Az első játékrészben Vályi Vanda ráúszásnál elhozott labdája után, azonnal megszerezte a vezetést a magyar csapat. Egy távolról elengedett lövés a kapufáról visszapattanva, Parkes Rebecca Grace elé pattant, aki a center pozícióból könnyedén a kapuba helyezte a labdát.

Nem kellett várni sokat az ellenfél válaszára. Az első magyar gól után Miroslava Stankovianská egy sikeres beforgatás után, látványos akció gólt szerzett. A szoros első perc után először Gurisatti Gréta gólja, majd a csapatkapitány, Keszthelyi-Nagy Rita duplája rezgette meg a szlovák hálót.

A vendégcsapat arra törekedett, hogy az összes támadását végigjátssza. Sajnos ez a taktika nem hozott látványos játékot. A legtöbb szlovák támadás középpályás passzolgatásból állt. Védelmüket tekintve viszont kiemelendő a szoros emberfogás és a hatásos zónázás, amellyel a hazai center játékát próbálták megnehezíteni.

Az első játékrész Gyöngyössy Anikó góljával ért véget. Az állás 1 – 5.

A második játékrész kezdetén Szilágyi Dorka hozta el a labdát. Úgy, ahogy az első negyedben, itt is gól született a hazai csapat első támadásából. Az eperjesi Rybanská Nataša egy bődületes, 6 méterről elengedett, a víz felszínén megpattanó gólt vágott a jobb felső sarokba. Nagyjából egy percet kellett várni az újabb Rybanská gólig, amit hasonló távolságból értékesített.

A negyed közepére látványosan elfáradtak a szlovák lányok, ezt kihasználva Szilágyi Dorottya csente el a játékszert és egy gyors sprint után gólra váltotta az akciót. A játékrész végéhez közeledve a 190 centiméteres Rybanská Nataša belőtte a harmadik találatát. A első félidő 1 – 10-es eredménnyel ért véget.

A harmadik negyedben Keszthelyi-Nagy Rita hozta el a labdát, viszont most nem sikerült gólra váltani az első támadást. A szlovák csapat játéka feljavult a negyed elején, ennek ellenére mégis a magyar csapat jutott egy 5 méteres büntetőhöz, amelyet a csapatkapitány értékesített is. Ez volt a hazai csapat első sikeres büntetője a kontinensviadalon. Keszthelyi-Nagy Rita újabb találata előtt Garda Krisztina hosszú lóbálás után, feliratkozott a gólszerzők listájára.

A negyed végére nagyon elfáradt a szlovák csapat,, ennek ellenére Daniela Katlovská 6 méter távolságból, egy oldallécet érintő ejtéssel megszerzi csapata második gólját. Az állás 2 – 14.

A mérkőzés utolsó negyede, amely újra magyar labdaszerzéssel indult, nem hozott további meglepetést. A szlovák lányok nagyon elfáradtak, ezt mi sem bizonyította jobban, mint hogy 6 személyi hibát is begyűjtöttek a negyed során. Ketten ki is pontozódtak és cserével távoztak a medencéből.

Magyar részről hat gól volt a válasz a hat szlovák személyi hibára. Keszthelyi-Nagy Rita duplája mellett, Szilágyi Dorottya, Vályi Vanda, Leimeter Dóra és végül Illés Anna Krisztina is betalált. A mérkőzés utolsó percébe egy erőtlen szlovák ejtés és egy magyar kapufa fért bele.

A végeredmény Szlovákia 2 – Magyarország 20.
3 MATE Zsuzsanna HUN Hungary (Fotó: Credits: Deepbluemedia)
A 34. LEN vízilabda Európa-bajnokság 3. napján a férfi csapatok következnek. A magyar férfi vízilabda-válogatott Törökország ellen kezdi meg az Eb szereplést. A mérkőzést az M4 sport 19 óra 30 perctől élőben közvetíti. A lányok szerdán szállnak újra harcba.

***

Szlovákia – Magyarország: 2 – 20 (1-5, 0-5, 1-4, 0-6)
Vezette: Korzyna (lengyel), Colombo (olasz)

Szlovákia: Horvathova – Kovacikova, Kurocova, Junasova, Peckova, Kolarova, Stankovianska 1.
Csere: Garancovska, Sedlakova, Majlathova, Katlovska 1, Kissova.
Szövetségi kapitány: Milan Henkrich

Magyarország: Kasó – Máté, Gurisatti 1, Vályi 1, Parkes 1, Keszthelyi 6, Garda 1.
Csere: Szilágyi 2, Illés 1, Leimeter 3, Gyöngyössy 1, Rybanska 3, Gangl (kapus).
Szövetségi kapitány: Bíró Attila