©Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto

Keszthelyiéknek az utolsó másodpercig harcolniuk kellett a győzelemért, végül egy végletekig kiélezett mérkőzésen 9-8 arányban múlták felül az orosz válogatottat az Eb 3. csoportkörében. A hazai csapat ezzel a győzelemmel komoly lépést tett a csoportelsőség felé.

A mérkőzés magyar részről egy hatalmas meglepetéssel indult, hiszen Gangl Edina helyett a cserekapus, Kaso Orsolya kezdett a kapuban. Vályi Vanda szokásához híven a ráúszásnál labdát szerzett, viszont az első gól a magyar hálót rengette meg. Nagyjából 20 másodpercig tartott az orosz vezetés, Keszthelyi Rita egyenlített. Eközben Vályi elkövette a második személyi hibáját, ami rossz hír, hiszen a harmadik után a magyar csapat elveszítheti a sprinterét. Leimeter Dóra gólja után újra egyenlített az ellenfél. Az első kétgólos különbséget a hazai csapatkapitány állította be. Keszthelyi Rita megszerezte harmadik gólját a mérkőzésen, ezzel összesítésben egyben a 101. Eb-találatát. Nem mellesleg Keszthelyi háromszoros gólkirály a Európa-bajnokságok történetében. Az első negyed Anna Timofejeva szépítésével ért véget. Az állás 4-3.

A második negyed orosz labdaszerzéssel kezdődött. Ezután hosszú percekig egyik csapat sem talált fogást a másikon, mindkét oldalon védések és blokkok hárították a próbálkozásokat. A gólcsendet két gyors magyar gól törte meg. Először Gyöngyösi Anikó centerből, majd Vályi Vanda megúszásból volt eredményes. A két gól után közvetlenül Vályi megszerezte a harmadik személyi hibáját, s ezzel a hazai csapat elveszítette a leggyorsabb játékosát. A második játékrész orosz gól nélkül ért véget. Az állás a félidőben 6-3.

A harmadik negyed újabb orosz labdaszerzéssel indult, érződött Vályi Vanda hiánya. A magyar védelem látványosan kiengedett a második félidő elején, s ezt kihasználva az orosz válogatott három gyors góllal büntette a hazai csapatot, amivel kiegyenlítettek. Keszthelyi Rita jó csapatkapitányhoz illőn egy 6 méterről lőtt hatalmas bombagóllal visszaszerezte a vezetést, amit az utolsó percben Szilágyi Dorottya nyomatékosított. Az állás 8-6.

A mérkőzés utolsó negyedében az orosz Marija Bersneva harmadszor szerezte meg csapatának a kezdőtámadás jogát. A játékrész első és a mérkőzés legszebb találatát Elvina Karimova jegyzi, aki megúszásból, egy rég nem látott technikát használva, tolta be a kapuba a labdát. Pattanásig feszült a hangulat. Az állás három perccel a lefújás előtt 8-7 volt, amikor Bíró Attila vezetőedző egy orosz kiállítás után időt kért. Az időkérés hasznosnak bizonyult, hiszen Illés Anna lövése áttörte az orosz védelmet. Két perccel a vége előtt Máté Zsuzsanna megszerezte harmadik személyi hibáját, ami számára a mérkőzés végét, Olga Gorbunova számára pedig egy szépítő gólt jelentett. A mérkőzés utolsó percében egyik csapat sem tudta bevenni az ellenfél kapuját, így a lefújást követően a végeredmény: Magyarország-Oroszország 9-8 lett.

A szlovák női vízilabda-válogatott a gyomorrontásban szenvedő érsekújvári Kiss Emőke nélkül 18-2 arányban maradt alul Görögország legjobbjai ellen.

A hölgyek a tegnapi pihenő után ma folytatják a kontinensviadalt. A magyar csapat Görögországgal mérkőzik meg a csoportelsőségért.

Ma a férfimezőnyé lesz a Duna Aréna medencéje. A magyar férfi vízilabda-válogatott Spanyolországgal száll harcba a csoportelsőségért, ami a férfiaknál automatikus negyeddöntőbeli szereplést eredményez. A mérkőzést az M4 sport élőben közvetíti 19 órától.

Magyarország – Oroszország 9 – 8 (4-3, 2-0, 2-3, 1-2
Vezette: Dervieux (francia), Wengenroth (svájci)

Magyarország: Kasó – Máté, Gurisatti, Vályi 1, Parkes, Keszthelyi 4, Garda.
Csere: Szilágyi 1, Illés 1, Leimeter 1, Gyöngyössy 1, Rybanská.
Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Oroszország: Karnaukh – Prokofjeva, Boriszova, Gorbunova 3, Serzhantova 1, Simanovich, Ivanova.
Csere: Bersneva 1, Karimova 2, Timofejeva 1, Soboleva, Fedotova.
Szövetségi kapitány: Alexander Gaidukov