A tábla előtt az óvodások (Fotó: Pásztor Péter/Felvidékma)

Mintegy száz óvodás látogatott el az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Sulileső című rendezvényére. A március 5-ei alkalmon játékos-mesés formában ismerkedtek a kicsik az iskolai élettel.

A délelőtt a füleki MeseFigurák bábszínház előadásával vette kezdetét. Ezt követően az alsó tagozatos osztályok mindennapjaiba nyertek bepillantást az óvodások. Ismerkedtek az osztályok berendezésével, felszerelésével. A tanító nénik és az alsó tagozatos tanulók meséltek az iskolai életről. Emellett a tornateremben mesebeli világot idéző ügyességi játékok is várták a kis látogatókat.

„A Sulileső délelőttünk a beiratkozási programunk első állomása, a részvételre városunk, illetve a környező települések óvodáit invitáltuk meg”

– kezdte a Felvidék.ma tájékoztatását Pálffy Dezső, a Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola igazgatója.

Gyermekelőadás az iskola kápolnájában (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Mint hozzátette: elsősorban a beiratkozás előtt álló gyermekeket várták, ám számos intézményből alsóbb korcsoportból is jöttek az ismerkedős délelőttre.

Fontos számunkra, hogy a beiratkozás előtt a gyermekek és szüleik képet kapjanak a tanintézményünkben zajló oktatásról, sokszínű programjainkról, ezt szolgálják a nyitott napok, valamint a mostani rendezvényünk is – jegyezte meg az iskola vezetője.

A füleki MeseFigurák szórakoztatták az óvodásokat (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Az ipolysági óvodák mellett megszólították a Felsőtúron, Nagytúron, Ipolyhídvégen, Felsőszemeréden működő óvodákat is. Az oktatási intézményekből mintegy száz óvodás jelent meg a játékos délelőttön.

Az egyházi intézmény 1992-ben jött létre. Az első időszakban alapiskolaként működött. 1995-ben beindították a nyolcosztályos gimnáziumi oktatást. A 2010-es évek elején óvodai neveléssel gyarapodott a kínálatuk. Az iskolaközpontként működő tanintézmény két történelmi jelentőségű műemléképületben működik a városközponttól alig pár lépésre.

Ismerkedés az iskolai élettel (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Az épületeket fokozatosan felújították, ehhez jelentős támogatást kaptak Magyarország kormányától is.

Az oktatási-nevelési munka a modern kor követelményeinek megfelelően felszerelt osztálytermekben és szaktantermekben valósul meg.

A digitális felszereltség szintúgy követi a huszonegyedik századi tendenciákat.

Egyes óvodások már a nevüket is le tudják írni (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Szakemberek bevonásával nagy figyelmet fordítanak a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatására. Ugyanakkor a tehetséggondozás is előtérbe került.

„Keresztény szellemben és nemzeti öntudatra neveljük a gyermekeket. Az ismeretátadás mellett szeretetet és odafigyelést biztosítunk a tanulóinknak”

– emelte ki Pálffy Dezső.

Mindezek mellett nagy hangsúlyt fektetnek a szülőkkel való kapcsolattartásra, melynek erősítése A családbarát iskola program keretei között különféle közös programok révén valósul meg.

Az iskolaközpontnak jelenleg több mint háromszáz diákja van, ebből az alapiskolások létszáma meghaladja a kétszázhúsz főt. Az idei elsősök száma közel húszra tehető. Ezzel a diáklétszámmal az Ipoly mente legnagyobb iskolái közé tartozik.

Ügyességi játék a tornateremben (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

A vonzáskörzetük a Lévai járás délkeleti részére, valamint a Nagykürtösi járás délnyugati községeire terjed ki.

A beiratkozási program következő állomása az iskola nyílt napja lesz március 31-én, kedden délelőtt. A beiratkozásra április 17-én (12-17 óráig) és április 18-án (8-12 óráig) kerül sor. További információk az iskola közösségi oldalán találhatók.