Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

A DAC hazai pályán, a MOL Arénában az UEFA Európa-liga 2. selejtezőkörében zárt kapuk mögött megrendezett mérkőzésen fogadta a cseh FK Jablonec csapatát szeptember 17-én. Óriási küzdelemben, fordulatokkal teli mérkőzésen kerekedtek felül a cseh csapaton, kiharcolva a 3. selejtezőkörbe jutást, amire eddig még nem volt példa. Dunaszerdahelyen hatalmas ünneplés vette kezdetét…

A DAC többször sikeresen túljutott már a selejtezők első körén, ám a második akadályt eddig nem sikerült átugrani. A mostani bomba formát hozva azonban – egyfolytában hét nyert mérkőzés – soha nem látott lehetőség előtt állt a csapat. Ezért a nap folyamán Dunaszerdahelyen óriási volt várakozás.

A szurkolók a csapat főhadiszállásának számító Hotel Bonbon előtt várták a csapat érkezést. Majd az aréna B-közép tribünjének oldala mellett felállított óriáskivetítőn, kívülről követték az eseményeket és szurkoltak olyan elszántan és hangosan, mintha a kerítés nem is választaná el őket a helyszíntől.

A MOL Arénában a játékosok és a csapatok szakemberei, valamint szigorú biztonsági intézkedések mellett személyesen csak a média munkatársai és alig néhány fotós munkatárs volt jelen.

Nagy iramban kezdődött a játék. A hazai csapat keményen felvette a küzdelmet, jó passzokkal haladtak előre. A hatodik percben Kalmár a középpályán remek csellel játszotta ki a cseh ellenfelét, majd Davis előre adott labdáját Divković elérte és a hosszú sarokra átemelte a kapust, aki még elérte, de hárítani nem tudta a találatot. Kintről pedig ebben a pillanatban hatalmas ünneplés hangjai hallatszódtak. (DAC-Jablonec 1:0)

A 17. percben a sárga-kék védelem fellazult, csak Jedlička bravúrja mentette meg az eddigi eredményt. A 26. percben nagy potyagóllal, egy rosszul megpattanó lövéssel egyenlítettek ki a vendégek, amit Jedlička már nem ért el. (DAC-Jablonec 1:1)

Kellemetlen ellenfél volt a Jablonec. A támadások után gyorsan visszarendeződtek, rendkívül keményen védekeztek és lendületesen vetették bele magukat a támadásokba is. Zúgott a biztatás kintről: „Győzni kell ma! Győzni kell ma!”

A második 45 percben felerősödtek az indulatok, több szabálytalansággal játszottak a csapatok. Az iram lassult, de csak altatásnak tűnt, mert a cseh csapat egy előreívelésből indulva átgázolt a DAC védelmén. A találatot Schranz szerezte meg a cseheknek. Először vezetett a Jablonec a mérkőzésen. (DAC-Jablonec 1:2)

A 65. percben megszületett a kiegyenlítő gól, amit ismét Divković szerzett meg. A sárga-kék csatár kiszorított helyzetben szerezte meg a labdát, amit hibátlanul a hálóba bombázott. (DAC-Jablonec 2:2)

A 70. percben Kružliak szabálytalanságát követően büntetőrúgáshoz jutottak a vendégek, amit Schranz értékesített. Ismét gólhátrányba került a DAC. (DAC-Jablonec 2:3)

A szurkolók mindent beleadtak, hogy segítsék a hazai csapatot.

Kružliak bombázott a 81. percben Blackman beadásából, alig ment mellé, majd Divković egyenlítő találatát a játékvezető leshelyzet miatt nem adta meg. A vitatott helyzet miatt két sárga lapot is kiosztott a bíró a hazaiaknak.

Divković nem adta fel, a következő támadása telibe lőtte a kapufát. Majd háromszor vették célba a cseh kaput, végül az újoncként pályára lépő Ion Nicolaescu lőtte be az egyenlítő találatot. Óriási örömujjongás tört ki! Kiegyenlített a DAC! (DAC-Jablonec 3:3)

Hosszabbítás, azaz kétszer 15 perc játékidő következett. A DAC kitámadott, a tizenhatos vonalánál Kalmár cselezett, majd a megtartott és lepasszolt labdát ismét Ion Nicolaescu vágta a hálóba. (DAC-Jablonec 4:3)

Fáradtak a játékosok. Viszont minden perc közelebb vitte a szerdahelyi csapatot a győzelemhez. Kintről irdatlan energiák áradtak a stadionba.

A második 15 perc is DAC helyzettel folytatódott, Divković jó húsz méterről elengedett lövése alig kerülte el a kaput. Lendületüket nem vesztették, továbbra is támadtak. Divković őrült tempóban focizott.

A 114. percben Davis hatalmas góllal erősítette meg a DAC vezetését. (DAC-Jablonec 5:3)

A DAC csapata varázsolt egy csodás estét a szurkolóinak. Ugyanakkor történelmet írtak, most először bejutottak az Európa-liga harmadik körébe.

Összeállítások

DAC: Jedlička – Balić, Ramirez, Fábry, Kalmár, Müller, Kružliak, Schäfer, Divković, Davis, Blackman
Jablonec: Podaný, Zelený, Ladra, Čvančara, Hanuš, Kubista, Považanec, Holík, Martinec, Schranz, Hübschman