Mária Rádió Mirjam szentmise közvetítése Szőgyénből (Fotó: Berényi Kornélia/Felvidék.ma)

A korlátozások feloldását követően a Mária Rádió Mirjam újra ellátogat a Felvidék egy-egy helységének templomába. Így a szentpéteri és ógyallai helyszín után június harmadik hetének négy napján a szőgyéni Nagyboldogasszony-templom ad otthont az esti közvetítéseknek.

A komáromi stúdió mobil technikája rögzíti esténként az adásokat, melyet az érsekújvári, a rozsnyói és a telkibányai vételkörzet sugároz.

A hét első közvetítése június 15-én 17.30 órakor kezdődött, amikor a Mária Légió szőgyéni prezídiuma elimádkozta a rózsafüzért. A szentmisét 18 órai kezdettel Farkas Zsolt helyi esperesplébános és főtisztelendő Lépes Lóránt, a Mária Rádió Mirjam igazgatója mutatta be.

A szentmise után Lóránt atya ismertette a felvidéki Mária Rádió működését, munkásságát, mely 2012-től a keresztény ember életével kapcsolatos magyar nyelvű műsorokat sugároz.

Felvidéki Mária Rádió eseménye Szőgyénben, Farkas Zsolt szőgyéni lelkiatya, Lépes Lóránt, a MRM igazgatója és Apagyi László önkéntes technikus (Fotó: Berényi Kornélia/Felvidék.ma)

Elhozta a legújabb Info Magazin című tájékoztató lapot, melyet a rádió sugárzása mellett rendszeresen kiadnak. A magazin tájékoztatja az olvasót a szervezet eseményeiről, betekintést nyújt a rádió életébe. Az ingyenes kiadványt bárki megrendelheti, ha jelzi igényét a rádió bármelyik elérhetőségén, vagy az egyházközségek „futárainál”.

„ A magazint Felvidék-szerte kétezer címre kellene postázni, de szerencsére az önkéntes futárok eljuttatják a tájékoztatót az egyházközségekhez, és a helyi önkéntesek továbbítják a címzettekhez. Továbbra is kérem a hívő közösséget, hogy a teljesen önkéntes alapon, kizárólag a hallgatói adományokból működő Mária Rádió Mirjam missziós tevékenységét segítsék imájukkal, önkéntes szolgálatukkal és anyagi támogatásukkal” – mondta Lóránt atya a hívekkel folytatott beszélgetés folyamán.

„A Mária Rádió Mirjam olyan, mint egy világítótorony a tengeren. Mutatja a helyes utat életünk minden területén, minden élethelyzetben. Mivel műsorainkat magyar nyelven sugározzuk, így rádiónk nagy szerepet játszik a felvidéki magyarság lelki fejlődésében és a közösség megerősítésében egyaránt. Minden munkatárs, önkéntes, és hallgató közösen egy nagy családot alkot.”

– olvasható a Magazin első oldalán, Szabó Zsolt, a Mária Rádió Mirjam elnökének tollából.

A szőgyéni Mária Légió tagjai imádkozzák a rózsafüzért (Fotó: Berényi Kornélia/Felvidék.ma)

A Mária Rádió Mirjam szerkesztősége és Farkas Zsolt szőgyéni lelkiatya kéri a hívő közösséget, kapcsolódjanak be a Szőgyénből sugárzott esti imádkozásba és a szentmisébe, melyet június 18-ig, az Érsekújvár FM 94,6 frekvencián működő magyar nyelvű műsor sugároz, 17.30 órai kezdettel. Az adás a Rozsnyó FM 90,5 és a Telkibánya FM 100,6-os frekvenciákon is hallható, valamint elérhető az interneten a www.mariaradio.sk oldalon.

A Mária Rádió Mirjam elérhetőségei: Iroda: +421/35-7789-416, élő adás: +421/35 772 72 72. Cím: 945 01 Komárom, Jókai utca 6. E-mail cím: info@mriaradio.sk
A Mária Rádió Mirjam következő kihelyezett állomása Nagycétényben lesz.