Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma

A két felvidéki játékossal felálló magyar női vízilabda-válogatott 35-4-es arányban múlta felül Kolumbia legjobbjait az A-csoport első mérkőzésén. A meccs legértékesebb játékosa Leimeter Dóra lett, a legtöbb gólt pedig a pöstyéni Rybanská Natasa szerezte.

A mérkőzés első ráúszását természetesen a magyar sprinter Vályi Vanda hozta el és azonnal meg is született az első hazai gól Parkes Rebecca jóvoltából. Szilágyi Dorottya, Keszthelyi-Nagy Rita és Vályi Vanda góljaival a 3. percre már négy góllal vezettet a magyar válogatott. Kolumbia történetének első világbajnoki góljára három és fél percet kellett várni. Gurisatti Gréta gyors választ adott a történelmi gólra, a negyed felénél 5-1 volt az állás. Szilágyi Dorottya gólját ismételten egy kolumbiai szépítés követte.

Az első negyedben még egy Faragó Kamilla és egy Leimeter Dóra szerezte gólt láthatott a nagyérdemű.

A játékrész végén az állás 8-2 volt.

A második ráúszásnál ismételten Vályi szerezte meg a játékszert. Az első támadást a pöstyéni Rybanská Natasa váltotta gólra, egy messziről lőtt megpattanó lövésből. Faragó Kamilla találatát Rybanská újabb gólja követte.

Keszthelyi gólja és Leimeter duplája után a másik felvidéki játékos is betalált.

Máté Zsuzsanna egyből két találattal jelentkezett be a világbajnokságra. Ezt követően Szilágyi Dorottya, Gurisatti Géta és Rybanska Natasa újabb találatával az első félidő végére 20-2 volt az állás. A második játékrészben egy gólt sem szerzett a kolumbiai válogatott, ez elsősorban Magyari Alda és kemény védelmünk érdeme volt.

Nem meglepő módon a harmadik játékrész is úgy kezdődött, mint az első kettő, Vályi elhozta a labdát. Parkes duplája után Garda Krisztina és Keszthelyi-Nagy Rita volt eredményes, majd jött egy kolumbiai időkérés. A pihenő után nem született újabb vendéggól, azonban Keszthelyi újra betalált. Szilágyi Dorottya találata után jött az újabb pöstyéni gól. Rybanská Natasa már öt találatnál járt.

A harmadik negyed 27-2-nél ért véget.

A negyedik játékrész szakított a hagyományokkal, az ötgólos Natasa hozta el a labdát, a támadásból pedig Mahieu Graldine is betalált, így ekkor már minden mezőnyjátékosunknak volt legalább egy találata. Ezután Kolumbia szépítő gólt szerzett.

A vendégek harmadik gólja után a kiskövesdi Máté Zsuzsanna bődületesen nagy bombája a felső lécről pattant a kolumbiai kapuba.

Zsuzsa a harmincadik magyar találatot szerezte. Négy perccel a vége előtt az első ötméteres is megszületett. Leimeter Dóra sikeresen értékesítette azt. Gurisatti újabb találatát ismételten egy kolumbiai szépítés követte, majd Garda Krisztina talált be. Mahieu Graldine második találata után újabb magyar büntető következett.

Ezúttal Rybanská értékesítette azt, így ő lett a mérkőzés legeredményesebb játékosa.

A mérkőzés végeredménye 35-4 lett.