Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma

A 19. FINA vizes világbajnokság harmadik napja magyar szempontból kicsit csendesebb volt az előzőeknél, azonban a 200 méter pillangó elődöntőjében dupla sikernek örülhetett a hazai nézőközönség. Kenderesi Tamás és Milák Kristóf is beúszta magát a szám keddi döntőjébe.

Június 20-án, hétfőn a már megszokott 9 órai kezdéssel indultak az úszó programok, azon belül is a selejtezők. A nap első magyarjaként Gál Olivér mérettetett meg 50 méter mellen. Olivér az összetettben a 28. helyen végzett. Ezt követően női 200 méter gyorson Pádár Nikolettet láthattuk a rajtkövön. Niki majd egy másodperccel elmaradt az egyéni csúcsától, így végül a 18. helyen végzett. A középdöntőbe ugyan csak az első tizenhat jut be, azonban Pádár a két tartalék úszó egyike. Adott esetben, ha valaki visszalép, vagy betegség miatt kimarad, ő léphet a helyébe a középfutamban.

Fotó: Facebook

A délelőtt legnagyobb magyar vonatkozású eseménye minden bizonnyal a 200 méter pillangó selejtezője volt, ahol Kenderesi Tamás és Milák Kristóf is képviselte a hazánkat.

Milák a szám olimpiai és világbajnoka, valamint a világcsúcstartója is, így talán nem is annyira meglepő, hogy a legjobb idővel jutott tovább a középdöntőbe.

Kenderesi 8. helyezettként szintén továbbjutott. A magyar versenyzők úszás utáni nyilatkozata alapján mindketten tartalékoltak az esti középdöntőre, ezek szerint, ha minden jól alakul este, akár két magyart is láthatunk majd a holnapi döntőben.

A délelőtt utolsó versenyszámában, a 800 méteres gyorsúszás selejtezőjében Kalmár Ákost láthattuk, aki összetettben a 21. helyezést érte el.

Kora este 18 órától a délelőtti számok középdöntői és elődöntői következtek.

Magyar szempontól az előzőekhez képest kicsit csendesebb volt az esti program, hiszen „csak” egy számban voltunk érdekeltek, de az nem akármilyen szám volt.

Milák Kristóf és Kenderesi Tamás úszott a 200 méteres pillangó döntőjéért. Kenderesi a saját futamában a 3. lett, még Milák toronymagasan nyerni tudta a második középdöntőt. Összesítve Milák Kristóf a legjobb idővel, Kenderesi Tamás pedig a 6. helyen jutott be a 200 méteres pille holnap esti döntőjébe.

Nemsokára jövünk az esti vízilabda mérkőzés összefoglalójával. Hajrá, magyarok!