A gólok sorozatát az 1. félidő végén a magyarországi Szánthó Regő nyitotta meg (Fotó: Sz.M./Felvidék.ma)

Dunaszerdahelyen örömjátékot láthatott a MOL Aréna közönsége, miután a Fortuna Liga 5. fordulójában a felvidéki csapat könnyedén, 3:0-ra győzött a besztercebányai Dukla ellen.

A piros-fehér-zöld koreográfiáról a DAC B-közép gondoskodott (Fotó: Sz.M.-Felvidék.ma)

A sárga kékek 4 368 néző előtt a következő összeállításban játszottak: Veszelinov – Blackman, Kružliak (K), Muhamedbegović, Davis (14. Ciganiks) – Dimun, Balogh (51. Nicolaescu), Káčer – Szánthó (51. Ramadan), Krstović (72. Hahn), Veselovský (72. Moumou)

A kezdőcsapat (Fotó: Sz.M.-Felvidék.ma)

Kalmár Zsolt sérülés miatt ismét nem léphetett pályára, a rutinos Davis is csak 14 percig volt játékban, kényszerű csere miatt Ciganiks váltotta. Az elejétől kezdve egyértelmű volt, hogy melyik a jobb csapat. A sárga-kékek a mérkőzés alatt 63%-ban birtokolták a labdát, mégis sokáig kellett várni az első gólra. Az első félidő rájátszásában Kišš Bálint játékvezető mutatta, szabadrúgás lesz a hazaiak javára, amit Szánthó Regő juttatott a hálóba.

Az első gól szabadrúgást követően született (Fotó: Sz.M.-Felvidék.ma)

A második félidő elején remek cseréket hajtott végre A. Guľa, DAC vezetőedzője, az alig pár perce pályán lévő Ramadan hálálta meg a bizalmat, miután az 53. percben ügyesen élt a Veselovský és Nicolaescu teremtette helyzettel. Majd a 66. percben ismét ugyanazon játékosok összjátéka után fejelte le a perc múlva Krstović bombája állította be a végeredményt.

Gólöröm, benn a második (Fotó: Sz.M.-Felvidék.ma)

Adrian Guľa, a DAC edzője így értékelte a mérkőzést: „A mérkőzés elején hiányzott a játékunkból a pontosság és az intenzitás. A második játékrészben viszont magasabb fordulatszámra kapcsolt a csapat. A Besztercebánya egyéni teljesítmények vagy pontrúgások után került helyzetbe, de gólig nem jutott. Ötvédős rendszerben játszottak, három középső védővel, de jól reagáltunk erre a felállásra. Megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottunk. Örülök, hogy nem kaptunk gólt, és hogy Krstović is ismét betalált. 2:0 és 3:0 után már inkább a nézőknek próbáltak játszani a fiúk, és elmaradt az a bizonyos gyilkos ösztön. Ezzel együtt nagyra értékeljük a győzelmet. Gratulálok a csapatnak, a szurkolóknak pedig köszönöm az egész meccsen át tartó kitartó buzdítást.” (forrás: dac1904.sk)

Adrian Guľa

A bajnoki forduló további eredményei: Liptószetntmiklós-Slovan 1:5, Nagymihály-Nagyszombat 0:4, Szakolca-Zólyombrézó 1:1, Zsolna-Aranyosmarót 1:0, Rózsahegy-Trencsén 0:0.

A végeredményt Krstović állította be, aki négy góljával egyelőre a DAC ide gólkirálya (Fotó: Sz.M. – Felvidék.ma)

A DAC 11 ponttal a bajnokság második helyén áll a 12 pontos Slovan mögött. Augusztus 20-án Nagyszombatra utazik a csalóközi csapat.