A francia Aurelie Battu (b) és Máté Zsuzsanna a vízilabda Európa-bajnokság nõi tornájának 5-8. helyéért rendezett Franciaország - Magyarország mérkõzésen Splitben (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

A magyar női vízilabda-válogatott szerdán Franciaország legjobbjai ellen szállt harcba, a spliti kontinensviadal első helyosztóján. Magyarország 9-19 arányban múlta felül ellenfelét és jogot szerzett a pénteki, 5. helyért vívott mérkőzés lejátszására.

Az első ráúszásnál Vályi Vanda bizonyult gyorsabbnak, az első találatunkra ekkor még várni kellett. Közvetlenül a második támadásunk alkalmával már érkezett is az a találat. Parkes Rebecca egy francia hibát kihasználva az üres kapuba passzolta a labdát. Az első magyar gólt további három gyors találat követett. Gurisatti Gréta és Máté Zsuzsanna találatai után egy ötmétereshez jutottunk. A lehetőséget Szilágyi Dorottya váltotta gólraa.

A mérkőzés első időkérését Franciaország kérte ki a negyedik percben. Az időkérés hasznosnak bizonyult, hiszen ötmétereshez jutottak, amelyből meg is szerezték az első góljukat. Ezt követően Magyarország kettős emberelőnyhöz jutott, amit természetesen góllal háláltunk meg. Farkas Tímea pöccintette a játékszert a francia kapuba.

A másik oldalon jött a francia válasz. Dhaullin kétkapufás gólt lőtt. A játékrész utolsó percében befújták a harmadik ötméterest, amit ezúttal nekünk ítéltek. Garda Krisztina állt a labda mögé és magabiztosan értékesítette a lehetőséget. Az első pihenő előtt 2-6 volt az állás Magyarország javára.

A második ráúszást is Vályi Vanda nyerte meg és érkezett is az újabb magyar találat.

Parkes Rebecca a lábával emelte a kezére a labdát és egy gyönyörű centergólt szerzett. Parkes szépségdíjas gólja után ismételten Garda rezegtette meg a francia hálót. A második játékrész sem maradt francia találat nélkül. A második és a harmadik percben 1-1 szépítő találatot szerzett Franciaország. Szilágyi Dorottya öt méterről lőtt góllal válaszolt a két szépítő találatra.  Franciaország sokkal bátrabban és hatékonyabban játszott a második játékrészben, mint az elsőben. Az első dupla találat után érkezett a második. A viszonylag gyengébb teljesítményt látva Bíró Attila időt kért.  A helyzeti előnyünket sajnos nem tudtuk találatra cserélni. A nagyszünet előtti utolsó másodpercekben Garda Krisztina lőtte be Magyarország tizedik, saját maga harmadik találatát. Az első félidőben az állás 6-10 volt.

Harmadszorra is Vályi bizonyult a gyorsabbnak, az ezt követő támadói szabálytalanság után már a franciák támadhattak és érkezett is az újabb szépítés. Mi sem maradtunk sokáig találat nélkül a harmadik játékrészben. Gurisatti Gréta egy méterről lőtte a kapuba a labdát. Ezt követően egy gyors gólváltás következett. Tőlünk Szilágyi Dorottya volt eredményes, egy gyönyörű csavargóllal. Bő két perccel a negyed vége előtt Garda Krisztina ötödik találatát is megszerezte. Az utolsó percben Leimeter Dóra találatát a kiskövesdi Máté Zsuzska bravúros ejtése követte. Az utolsó pihenő előtt 8-16 volt az állás.

Vályi negyedszer is elhozta a kezdő támadás jogát, a támadóidőnk azonban szépen lecsorgott, újabb találatot nem szereztünk. Egy emberelőnyt kihasználva érkezett az újabb francia időkérés.

A helyzeti előnyt ezúttal nem tudta kihasználni Franciaország. A magyar oldalon Dömsödi Dalma gólja után egy újabb ötmétereshez jutottunk.

Leimeter nem kegyelmezett, a bal felső sarokba bombázta a játékszert. A két gólunk után a franciák sem tétlenkedtek, Vernaux balról irgalmatlan nagy gólt lőtt. A mérkőzés utolsó percében Garda Krisztina a hatodik gólját is meglőtte, így beállította a végeredményt. Franciaország–Magyarország 9-19