Jansik Szilárd (j) és a francia Thomas Vernoux a férfi vízilabdatorna negyeddöntõjében játszott Magyarország - Franciaország mérkõzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 13-án. MTI/Kovács Tamás

Magyarország férfi vízilabda-válogatottja Franciaország csapatával találkozott a vizes világbajnokság negyeddöntőjében, Dohában. A magyarok esélyesként, két negyedig magabiztos vezetés után vesztették el a mérkőzést. Így az 5-8. helyért játszhatnak a folytatásban.

Az egyenes kieséses szakasz komoly ellenfelei voltak a franciák. Akik a kemény fizikai harcot választva szerezték meg az első gólt, de a magyarok hamar felzárkóztak, s Vogel védéseivel tartották az egyenlő, majd a két gólos vezetést, 4-2.

A második negyed első része küzdelmes perceket hozott. Egy gólra felzárkóztak a franciák, ám hatalmas önbizalommal játszva, kiváló védésekkel négy gólra nőtt a mieink előnye, 7-3.

Vogel Soma kapus a férfi vízilabdatorna negyeddöntõjében játszott Magyarország – Franciaország mérkõzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 13-án. MTI/Kovács Tamás

A megnyugtató előnyt őrizték a magyarok a harmadik negyedben, de a hajrában a felzárkózás sikerült a franciáknak. Ebben a negyedben három gólt lőttek, míg a magyarok egyet, 8-6.

A negyedik negyedben a magyar csapat hatalmas izgalmat okozott szurkolóinak, hiszen egy gólra felzárkóztak a franciák. Ám a következő sikeres ellentámadást emberelőnyben Németh Toni értékesítette, 9-7.

A magyar csapat, középen Németh Toni, a férfi vízilabdatorna negyeddöntõjében játszott Magyarország – Franciaország mérkõzés kezdete elõtt a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 13-án. MTI/Kovács Tamás

A franciák azonban szépítettek, sőt kiegyenlítettek 10-10, 3 és fél perccel a vége előtt.

Szétesett a magyarok védelme is, nem őrizték a támadást felvezető franciákat, így megszerezték a vezetést. Angyal bravúros ráfordulásával ismét egyenlő lett. Amikor két perc volt hátra.

Mivel a támadást kétszer sem használtuk ki, csak a védekezésben bízhattunk, amikor fél perc volt hátra.

S a franciák az időkérést követően megszerezték a vezetést, 10-11.

Varga Dénes (j) és a francia Michael Alexandre Bodegas a férfi vízilabdatorna negyeddöntõjében játszott Magyarország – Franciaország mérkõzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 13-án. MTI/Kovács Tamás