Vogel Soma véd a férfi vízilabdatorna csoportkörének 1. fordulójában játszott Románia–Magyarország mérkőzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 5-én. MTI/Kovács Tamás

A dohai vízilabda-világbajnokság első csoportmérkőzéseire hétfőn került sor. A D-csoportban Olaszország, Kazahsztán, Románia ellen küzd a hét folyamán Magyarország csapata a csoportelsőségért. Románia ellen a lehető legerősebb magyar válogatott szállt vízbe. S ez meg is hozta a pontos játéknak köszönhető 8-15 arányú, markáns győzelmet.

Nézők hiányában álmosan és csendesen kezdődött a mérkőzés és a negyedek percei sem teltek különben. A félidőben hat góllal, különösebb izgalmak nélkül vezettek a magyarok. Három büntetőlövéshez jutottak, ezeket mind értékesíteni tudták.

Zalánki Gergő a labdával a férfi vízilabdatorna csoportkörének 1. fordulójában játszott Románia–Magyarország mérkőzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 5-én. MTI/Kovács Tamás

A támadásokban ellenállhatatlanok voltak a lövéseik, magabiztos előnnyel várták a folytatást, ami nem hozott változást. A magyar válogatott egy kényelmes edzőmérkőzést játszva határozott győzelmet aratott, így nagy önbizalommal készülhet az olaszok elleni csatára.

A magyar csapat következő mérkőzésére február 7-én, szerdán 18.30 órakor kerül sor az olaszok ellen, majd csoportzáró mérkőzésen, február 9-én, pénteken reggel, 8.30 órakor Kazahsztán csapatával játszanak a magyarok.

Manhercz Krisztián a labdával a férfi vízilabdatorna csoportkörének 1. fordulójában játszott Románia–Magyarország mérkőzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 5-én. MTI/Kovács Tamás