Megjelent a Református Újság gyülekezeti tájékoztató februári lapszáma. A tartalomból válogattunk.

Szepessy Mátyás a közelgő böjt kapcsán osztja meg gondolatait a címlapon. „Február közepén kezdetét veszi a húsvétot megelőző nagyböjt. Bár az év leghosszabb ünnepi időszaka, jelentőségben alulmarad a karácsonyra felkészítő advent, az üdvtörténettel össze nem függő történelmi ünnepek, de még az ünnepnapoktól mentes farsang mellett is. Miközben húsvét a keresztyének egyik legnagyobb ünnepe, az arra ráhangoló nagyböjt egyre veszít fontosságából” – írja.

Az életünkben jelenlévő körforgásról és a rohanó világunk lassításáról is szól egy-egy rövid lélekerősítő jegyzet.

A gyülekezeti tájékoztató a komáromi gyülekezet életének fontos mozzanatával kezdődik a februári lapszámban. Mint fogalmaznak, történelmi esemény tanúi voltak mindazok, akik 2024. január 21-én jelen voltak a komáromi református templomban Lőrincz Gábor ifjúsági lelkipásztor beiktatásán. Egyrészt azért, mert eddig még nem szolgált három beiktatott lelkipásztor egy gyülekezetben, másrészt egy egyházközség sem alakított ki még ilyen tisztséget.

Január hónap a Pozsonyi Református Egyházközségben az ökumenizmus jegyében telt. Újraindultak az evangelizációs esték Abarán.

Beszámolnak a Szlovákiai Református Keresztyén Nők Egylete adománygyűjtéséről.  Az egylet adománygyűjtést hirdetett meg advent idejére, a perbenyiki Jó Pásztor Háza anyaotthon számára. Az anyaotthon különböző nehéz élethelyzetekbe kerülő anyukák és gyermekeik számára nyújt átmeneti szállást és segítséget, és vezetői igyekeznek támogatni a lakókat a talpra állásban, amelynek célja, hogy munkaviszonyba kerüljenek, valamint megfelelő lakhatást találjanak mind maguk, mind gyermekeik számára.

Interjút olvashatnak Botházy Nándorral.  Emberként és keresztyénként is sokat kaptam az ifis évektől, mondja Botházy Nándor jogász, közigazgatási szakember, Bihar megyei alprefektus, aki hitvallásának Bethlen Gábor fejedelem szavait tartja: „Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.”

A Szépművészeti Múzeumban emlékkonferenciát tartottak a deregnyői születésű Petrovics Elekről, az intézményt több mint két évtizedig irányító igazgatóról.

Folytatódik Csoma László Emlékezz vissza… című rovata. A Világoldal – Hitről hívőknek állandó rovatban ezúttal a portálunkon is publikáló dr. Békefy Lajos a napjainkban zajló keresztyénüldözésről ír.

Az Érdekességek a Bibliáról mindenkinek a „halványkék pontról”, a Földről oszt meg bibliai témájú információkat.  A februári lapszámból sem hiányozhat a bibliaolvasó vezérfonal.

(Pásztor Péter/Felvidék.ma)