Kovács Kristóf és Tárnok Ede (Fotó: SJG)

Múlt héten zajlott a fizikaolimpia A kategóriájának nyitrai kerületi fordulója, amelyben két gimnázium hét diákja versenyzett.

A Selye János Gimnázium tanulói évtizedek óta szerepelnek sikeresen, s egyre nagyobb létszámban kapcsolódnak be a versenybe. Az érettségiző negyedikes diákok mellett nem ritkán az alsóbb évfolyamok fizika iránt elkötelezett diákjai is vállalják a többletmunkát és a megmérettetést.

A kerületi forduló mindkét eredményes tanulója a mi gimnazistánk volt: Tárnok Ede (IV. A) 1. helyezés (a fényképen jobbról), Kovács Kristóf (IV. A) 2. helyezés – mindketten a verseny győztesei. Szívből gratulálunk a fiúknak és felkészítő tanáruknak, Hevesi Anikónak. A versenybe a Selye János Gimnáziumból bekapcsolódott még Halász Sámuel, Mészáros Ádám, akik szintén a IV. A osztály tanulói, illetve Benes András III. A osztályos diákunk, akinek felkészítője Kustyán Marianna tanárnő volt.

A tudás hatalom, s ezt nem veheti el tőlük senki. Az áprilisi országos döntőbe, reméljük, mindkét eredményes diákunkat meghívják.

Végezetül köszönetemet fejezem ki diákjaink felkészítő tanárainak, akik nagy mértékben hozzájárultak diákjaink sikeréhez.

(Andruskó Imre)