41111

Négy mérkőzést játszottak a II. labdarúgóliga 4. fordulójának első játéknapján: idegenben verte a Szenc a bajnokságra is esélyes zólyombrézóiakat. Nyertek az eperjesiek a kelet-szlovákiai rangadón, három döntetlen után magabiztosan nyertek Karol Praženica edző védencei. Értékes pontot raboltak a somorjaiak Liptószentmiklósról. Vasárnap az újonc nagyszombati ifi magabiztosan győzött otthon, míg a másik újonc Žiar/Dolná Ždaňa hazai pályán kapott ki a nagymihályiaktól.

Eredmények:

Rimaszombat – Vágsellye 3:1 (3:0)
Gólszerzők: 19. Jánošík, 32. Rubint (11-esből), 42. Migaľa – 90. Gešnábel, Sárga lap: 28. Rubint, 33. Válovčan – 17. Mujkoš, 36. D. Rehák, 53. Konopásek, Piros lap: 31. Mujkoš (Vágsellye), vezette: Očenáš – Balko, Ferenc, 407 néző

A hazaiak nagy lendülettel kezdték a mérkőzést, melynek eredményeként hamar vezetést szereztek. Néhány perccel később Rubint 11-esből növelte a hazaiak előnyét. A vendégek a 31. perctől emberhátrányban játszottak, ugyanis a játékvezető Mujkošt második sárga lapja után leküldte a pályáról. A hazaiak fokozták az iramot, és néhány perccel a félidő lefújása előtt Migaľa gólja után már 3:0 állt a stadion erdményjelzőjén. A folytatásban is a gömöri csapat irányított, többet birtokolta a labdát. Számos lehetősége volt, újabb gólt azonban már nem sikerült szereznie a rendkívül gyengén játszó vendégek ellen. Az utolsó húsz percben érthetetlenül visszaálltak a kék-fehérek, a biztos előny tudatában könnyelműen játszottak, tartották az eredményt, aminek az lett az eredménye, hogy a vendégek az utolsó percben Gešnábel révén szépítettek.

Liptovský Mikuláš – Somorja 1:1 (0:0)
Gólszerzők: 65. Kubena – 51. V. Pončák, Sárga lap: 21. Kubena, 82. Latiak – 45. Stojanovič, 71. V. Pončák, Piros lap:: 68. Fulmek (Somorja) vezette: Ihring – Ádám, Hancko, 150 néző

Prešov – Partizán Bardejov 1:0 (0:0)
Gólszerző 86. Poliaček (11-esből), Sárga lap: 34. Zbiňovský, 87. Nworah – 52. J. Zápotoka, 72. Hanuščák, 85. V. Palša, 85. L. Zápotoka, vezette: Kozák – E. Weiss, Špivak, 1384 néző

Podbrezová – Szenc 0:1 (0:0)
Gólszerző: 70. Bakala, Sárga lap: 66. J. Gajdošík – 48. Trajcsik, Piros lap: 37. Greško – 21. Matlák, vezette: Sedlár – Žákech, Bobko, 1200 néző

Trnava B – Dubnica nad Váhom 4:0 (2:0)
Gólszerzők: 38. a 90. Kuzma (az elsőt 11-esből), 34. Richnák, 79. Schranz, Sárga lap: 24. Zvolenský, 62. Banovič, 71. Deket – 4. Šmahajčík, 36. Múdry, 49. Vaško, vezette: Somoláni – Vindiš, Jankovič, 386 néző

Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – Michalovce 0:3 (0:3)
Gólszerzők: 33. a 40. Hamuľak, 34. R. Kovaľ, Sárga lap: 45. Abrahám, 52. Kamas – 85. Podhorin, vezette: Jánoš – Súkeníková, Poláček, 742 néző